Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych F3B na lotnisku w Nowym Targu (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 8.028 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
07.06.2023, 08:00 | czytano: 1183

Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych F3B na lotnisku w Nowym Targu (zdjęcia)

Na nowotarskim lotnisku odbyły się Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych kat. F3B, których organizatorem była sekcja modelarska przy Aeroklubie Nowy Targ.

W sobotę przechodzący zimny front z silnym północno-wschodnim wiatrem utrudniał konkurencję termiczną i pomimo wysokich startów niewielu zawodnikom udawało się osiągnąć maksymalny czas 10-minutowego lotu. Warunki były bardzo zmienne, ale przez to zawody bardzo ciekawe. W sobotę udało się rozegrać aż 4 rundy - po 3 konkurencje: długotrwałość, odległość i prędkość, w niedzielę jedną rundę i dodatkową prędkość. W tej ostatniej - prędkościowej - bezkonkurencyjny okazał się Wojciech Drzymała z Aeroklubu Stalowa Wola, który kilkukrotnie zrobił czasy w okolicy 15 sekund na 600-metrowej trasie. Warto wspomnieć, że każdy zawodnik musi tym samym modelem zaliczyć 3 konkurencje, może tylko dokładać balast - do prędkościowej jest to nawet 1,4 kg, wtedy waga szybowca wzrasta z 2,2 do 3,6 kg.

Przez dwa dni uczestnicy wykonali ponad 140 lotów. Ostatecznie Mistrzostwa Polski wygrał Arkadiusz Morawski z Aeroklubu Nowy Targ, II był Wojciech Drzymała z Aer. Stalowa Wola, a III Jerzy Mataczyno z Wrocławia. Mistrzostwa Polski Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych kat. F3B były dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

ANT/ oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas