Więcej policji w Nowym Targu. Zwiększone siły bezpieczeństwa na Igrzyska Europejskie - podhale24.pl
Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Szczawnica
Rain
18°
Wiatr: 1.044 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
23°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 41 %
Rain
18°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 43 %
Rain
23°
Wiatr: 7.38 km/h Wilgotność: 43 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 46 %
Rain
17°
Wiatr: 1.188 km/h Wilgotność: 47 %
Jakość powietrza
34 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
22.06.2023, 18:36 | czytano: 3163

Więcej policji w Nowym Targu. Zwiększone siły bezpieczeństwa na Igrzyska Europejskie

W Małopolsce już od kilku dni trwa policyjna operacja związana z zapewnieniem bezpieczeństwa sportowcom, kibicom i mieszkańcom podczas Igrzysk Europejskich 2023. Eliminacje olimpijskie odbędą się także w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Podczas zabezpieczenia igrzysk nowotarscy funkcjonariusze wspomagani będą przez policjantów z Wrocławia oraz Opola.

Fot. KPP Nowy Targ
Fot. KPP Nowy Targ
III Igrzyska Europejskie na terenie woj. małopolskiego potrwają do 2 lipca. Eliminacje olimpijskie odbędą się w Krakowie, Tarnowie, Krynicy – Zdroju, Zakopanem, Nowym Sączu, Nowym Targu, Oświęcimiu, Myślenicach i Krzeszowicach. Podczas imprezy ma wystąpić około 7500 zawodników z 48 krajów. Ponadto w wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele krajowych związków sportowych, delegaci techniczni oraz kibice z całego świata.

W Nowym Targu przeprowadzone zostaną kwalifikacje olimpijskie w boksie. Do 2 lipca br. policjanci z Nowego Targu podczas zabezpieczenia wspomagani będą przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu oraz SPPP w Opolu. Na terenie Nowego Targu w Miejskiej Hali Lodowej pierwsi zawodnicy pojawią się w piątek 23 czerwca br. W trakcie zawodów funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo sportowców, gości, mieszkańców i kibiców. Policjanci prewencji już pojawili się w rejonie Miejskiej Hali Lodowej, gdzie zwracają uwagę na ład i porządek publiczny. Sytuację na trasach dojazdowych do hali, w której będą rywalizować sportowcy, monitorują policjanci ruchu drogowego, których zadaniem jest upłynnianie ruchu i kierowanie na objazdy w razie wystąpienia utrudnień komunikacyjnych. Ponadto nowotarscy policjanci z Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego skierowani byli do sprawdzeń i działań na terenie Krakowa podczas przygotowań do otwarcia igrzysk.

Podczas trwania Igrzysk nastąpi zmiana organizacji ruchu. Na drodze bocznej do ul. Parkowej (droga do Miejskiej Hali Lodowej) wprowadzona została zmiana organizacji ruchu.

W dniach 20.06 – 03.07.2023 r. pozostaną zamknięte dwa parkingi oraz odcinek drogi przed wjazdem na drugi parking (P2), w związku z tym w parku zostaną zamknięte obydwie bramy. Ruch rowerowy zostanie poprowadzony drogami za budynkiem „Kawiarni Parkowej”. W dalszym ciągu ruch pieszych w tym rejonie również jako kontynuacja ścieżki rowerowej będzie się odbywał chodnikiem wzdłuż pierwszego parkingu, a następnie w kierunku północnym koło ogrodzenia boiska orlik, aż do ścieżki pieszo – rowerowej i drogi na wałach.

Źródło: KPP Nowy Targ, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Mieszkaniec13:10, 24 czerwca 2023
I po co tyle policji ? Kiboli na igrzyska nie będzie a policja ma sporo innej roboty niż stanie pod lodowiskiem
Gulasz Juliusz Zeżarł18:59, 22 czerwca 2023
Sasinada ma 7500 zawodników i niewiele więcrj kibiców. Ciekawe ile będzie deficytu w ramach tej trzeciorzędniej imprezki
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas