Pierwszy rok hokejowej klasy za nimi (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 8.028 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
24.06.2023, 14:10 | czytano: 3339

Pierwszy rok hokejowej klasy za nimi (zdjęcia)

Minął pierwszy rok nauki klasy hokejowej przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Nowym Targu. "Pierwszaków" czekają teraz zasłużone wakacje.

MMKS Podhale w porozumieniu z NKP Podhale Nowy Targ - założycielem Szkoły Mistrzostwa Sportowego, sprawiły, że długich latach przerwy w Nowym Targu powstała klasa o profilu hokej na lodzie. Koniec roku szkolnego to dla hokeistów promocja do klasy drugiej Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego „Podhale” Nowy Targ.

Hokeiści od nauczycieli otrzymali mnóstwo pochwał, przede wszystkim za zachowanie, za wyniki szkolne w nauczaniu, oraz za osiągnięcia sportowe.

Szczególnymi osiągnięciami w nauce pochwalić się może "Wowa" Chyrkin, który zdobył średnią ocen 5,2 i został zgłoszony jako kandydat do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Za dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie wyróżnienia otrzymali Jan Błach, Michał Kowalczyk i Marcin Sroka.

Na pamiątkę dla następnych pokoleń uczniów szkoły SMS, młodzi hokeiści przekazali dyrektorowi szkoły panu Zbigniewowi Kopciowi medal oraz puchar zdobyty na Mistrzostwach Polski Młodzika. Jest to pierwszy puchar o tak wysokim znaczeniu sportowym dla szkoły, zdobyty po ciężkiej rywalizacji. Podziękowano również wychowawczyni Pani Marii Kopeć, jako za najlepszego wychowawcę, oraz Krzysztofowi Kurandzie, który łączy pasję do historii i sportu.

Po zakończeniu roku szkolnego delegacja hokeistów udała się do sympatyków drużyny SMS, by podziękować za cały rok wspierania drużyny hokejowej, za kibicowanie i za każde dobre słowo.

Podziękowania otrzymali przyjaciel hokeja burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha, Michał Rubiś i Aleksander Bukański z NKP Podhale oraz Ewa Barczak i Beata Wójciak w Bursy. Nie zapomniano też o przedsiębiorcach, na których uczniowie SMS zawsze mogą liczyć - to Tomasz Kaczmarczyk z firmy Press Colour i Andrzej Klocek z drukarni MK.

Założycielem klasy sportowej jest Tomasz Węglarczyk ze sztabem w osobach Piotra Budzyka i Zdzisław Zaręby. Trenerem drużyny jest Marek Ziętara, a bramkarzy szkoli Marek Batkiewicz.

Rok szkolny 2022/2023 był bardzo pracowity zarówno sportowo jak i pod względem edukacji. Wszyscy uczniowie hokeiści zakończyli ten rok z nominacjami do następnej klasy.

tw/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Stare dobre czasy14:12, 24 czerwca 2023
Ciekawe czy hokeiści dalej sobie pierdzą na twarz i srają po szatniach/pisuarach : D
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas