Wakacyjna opowieść filmowa Bartłomieja Kurasia - podhale24.pl
Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Nowy Targ
Snow
-2°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 98 %
Snow
-1°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-1°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 99 %
Snow
-2°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 98 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
80 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 40 | 80 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
28.08.2023, 19:10 | czytano: 899

Wakacyjna opowieść filmowa Bartłomieja Kurasia

Wakacyjny czas, to moment dla większości odpoczynku i relaksu. Można wypoczywać za granicą na gorących plażach, w górach, miastach, czy wśród mazurskich jezior. Pewnie niektórzy z was zauważyli, że pojawiły się filmiki z pszczołami. Otóż wracam do tradycji rodzinnej, natomiast o tym opowiem w innym filmie. Skupmy się na tym co dzisiaj.

Zabieram was w miejsca podczas tego odcinka, które według mnie powinny znaleźć się na mapie turystów/rodzin spędzających czas na Warmii i Mazurach.

Rozpoczęliśmy przygodę w Mazurolandia. Cóż to takiego? Jak sami piszą o sobie: "Mazurolandia to park atrakcji położony na Mazurach w Gierłoży k. Kętrzyna. Jesteśmy atrakcją na Mazurach, która łączy zabawę z poznawaniem zabytków, kultury i historii regionu warmińsko-mazurskiego." Trudno się z tym nie zgodzić. Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą znaleźć coś dla siebie. Na mnie zrobił wrażenie "Ogród Hitlera", lecz o tym w filmie.

Kolejną atrakcją to Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach. "Pod niebem Kopernika", pod takim hasłem odbywały się tegoroczne pokazy. Można było nasycić nie tylko oko podniebnymi ewolucjami, lecz również ciało regionalnymi przysmakami. Wszystko uzupełnione było sprzętem wojskowym i atrakcjami dla najmłodszych. Da odważnych proponowane były loty nie tylko samolotami, lecz wiatrakowcami.

Mrągowo każdemu z nas kojarzy się z amfiteatrem, który można oglądać podczas różnego rodzaju imprez na na antenach TV. Jednak mi kojarzy się ono przede wszystkim z muzyką country i miasteczkiem kowbojskim. Mieliśmy okazję obejrzeć pokaz jazdy z dzikiego zachodu. Smaczku atrakcji dodawał fakt, że mogliśmy obserwować mistrzów Polski i medalistów Europy, jak również nowy narybek tej dyscypliny. Doskonale w tych pokazach sprawdzał się Konik Polski, który dla znawców hodowli, jest zwierzęciem trudnym do ułożenia.

Jeśli będziecie mieli okazję, zachęcam do odwiedzenia tych miejsce, a wszystko na Warmii i mazurach.Bartłomiej Kuraś

Partnerzy:
Podhale24.pl
Nasza Historia
Bruśnica - z miłości do folkloru
Góral Info
Pilecki Projekt Committee
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas