Prawdziwy triathlonista to Tatramanista (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Rabka Zdrój
Rain
28°
Wiatr: 7.524 km/h Wilgotność: 44 %
Clouds
29°
Wiatr: 7.524 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
29°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 40 %
Rain
29°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 38 %
Clear
31°
Wiatr: 14.4 km/h Wilgotność: 43 %
Rain
29°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 50 %
Jakość powietrza
92 %
Nowy Targ
68 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 46 | 92 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
01.09.2023, 12:19 | czytano: 1276

Prawdziwy triathlonista to Tatramanista (zdjęcia)

„Nie możesz nazwać się triathlonistą, jeśli nie brałeś udziału w Tartamanie” – te słowa jednego z uczestników tegorocznych zawodów na długo pozostaną w sercach organizatorów, gdyż są dowodem uznania dla pracy i zaangażowania organizatorów oraz ich przyjaciół, którzy tworzą to niesamowite wydarzenie.

zdj. organizatora
zdj. organizatora
Kolejna edycja Tatramana odbyła się 26 sierpnia. Była to edycja wyjątkowa, bowiem Fundacja Frydman Triathlon organizuje te zawody od 10 lat. Tatraman to impreza znana i lubiana przez zawodników, którzy chętnie każdego roku biorą w niej udział. Zawody podzielone są na trzy etapy. Pierwszy z nich obejmuje pływanie – 2km, kolejny to jazda na rowerze – 90km, natomiast ostatnim etapem jest bieg 21.1km. Zawodnicy zaczynają rozgrywki w wodach Jeziora Czorsztyńskiego ( płyną do zamku w Czorsztynie i z powrotem do Niedzicy), następnie pokonują trasę na rowerach po Spiszu aż do Podbańskiego w Liptowie, kończą je natomiast biegiem aż na Kasprowy Wierch. Trasa Tatramana to zawody, w których uczestnicy muszą wykazać się wytrwałością i siłą, do których przygotowania nierzadko okupione są wyrzeczeniami i wielomiesięcznymi przygotowaniami, dlatego bardzo cieszy zainteresowanie aż tak licznej grupy uczestników. Dzięki pracy ogromu ludzi i wiernie wspierających nas ZEW Niedzica SA, PKL, Bar Yurta, Gminie Łapsze Niżne, Firmie Kołton i DARE2TRI i Pensjonatowi Sosnowa Ostoja oraz drobiazgowemu i dokładnemu opracowaniu trasy, przestrzeganiu wszelkich wytycznych dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa zawodników, Tatraman to wydarzenie, na które uczestnicy chętnie wracają co roku. Warto zaznaczyć, że przez wszystkie te lata pomiędzy organizatorami oraz zawodnikami nawiązały się przyjaźnie, dzięki czemu atmosfera jaka panuje podczas tych zawodów jest bez wątpienia dodatkowym atutem tego wydarzenia. Bardzo istotną informacją jest to, że przyszłoroczne zawody będą organizowane już po raz 10. W tym miejscu chcieliśmy zaprosić Was do wzięcia udziału w Tatramanie 2024, imprezie organizowanej przez grupę osób, które kochają to co robią, a robią to dla ludzi, którzy mają ogromną pasję i nie straszna jest im rywalizacja nawet na tak trudnej trasie.

Wyniki zawodów na stronie https://sport-timing.pl/pomiar-czasu/x-tatraman-2023-live/#0_87635C

Lucjan Habieda
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Andrzej (Rabka)12:18, 3 września 2023
Lucjan, jesteś niesamowity...
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas