List. "Niedociągnięcia inwestycyjne w Nowym Targu: Kiedy Zmiany?" - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Rabka Zdrój
Clouds
12°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 7.848 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
02.09.2023, 11:13 | czytano: 5722

List. "Niedociągnięcia inwestycyjne w Nowym Targu: Kiedy Zmiany?"

Władze Nowego Targu już od pewnego czasu przyzwyczaiły nas do różnych nieprawidłowości w projektach inwestycyjnych- pisze w liście do redakcji nasz Czytelnik.

Fot. Czytelnik
Fot. Czytelnik
- Dużo już napisano na temat słynnego parkingu na ulicy Kościuszki, "rondelka" na ulicy Parkowej, podwyższonego skrzyżowania na ulicy Królowej Jadwigi czy też długotrwałego remontu na ulicy Kasprowicza oraz niezrozumiałego odbioru końcowego chodnika, który był pokryty śniegiem. Wielu mieszkańców zastanawia się, czy ci odpowiedzialni za inwestycje mają takie samo podejście do prac remontowych w swoich własnych domach?

Spacerując po nowo wybudowanym chodniku na ulicy Sądowej, można dojść do wniosku, że mamy do czynienia z kolejnym niedociągnięciem. Gołym okiem widać duże szczeliny między kostką brukową, która powinna być ułożona bez żadnych przerw Jest to bowiem tzw. kostka bezfazowa, czyli kostka przylegająca jedna do drugiej, bez widocznych szczelin. Jednakże w tym przypadku jest to zauważalne i wyraźnie nie spełnia standardów.

Warto zastanowić się nad tym, kto powinien monitorować i nadzorować te prace już na etapie układania kostki? Czy może być tak, że ostateczny odbiór tego projektu również odbędzie się w trudnych warunkach, podobnie jak to miało miejsce na ulicy Kasprowicza podczas opadów śniegu? Być może problem leży w tym, że Grzegorz Watycha, który obiecał zastępcę budowlańca, z tej obietnicy się po prostu nie wywiązał?

Jedno jest pewne: w polityce inwestycyjnej miasta muszą zajść się zmiany. Jeśli nie podejmiemy działań, pieniądze mieszkańców zostaną zmarnotrawione. Może nadchodzące, kwietniowe wybory pozwolą na wprowadzenie gruntownych zmian w strukturach Magistratu, a nowo wybrany burmistrz i radni w końcu będą zarządzać funduszami publicznymi z rozwagą i oszczędnością?

Czytelnik
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Nowotarżanka14:28, 3 września 2023
A ja z uporem maniaka będę drążyc temat MOŻLIWOSCI PRZYNAJMNIEJ CZESCIOWEGO UZUPELNIENIA OTWOROW SZKLONYCH W MCK W UCHYLNE OKNA. Czy to nie jest już możliwe? Czy rok temu oddany budynek nie ma gwarancji? Kto odpowiada za bubel kosztujący ponad 30 mln (jak się mówiło w kuluarach)?
ta ruda07:38, 3 września 2023
koordynacja prac remontowych w Nowym Targu to jedno wielkie niedociągnięcie, chociaż można trafniej określić to pijackim snem wariata
AAA23:47, 2 września 2023
Ma Pan niestety rację , można by wspomnieć jeszcze o dziurach przed mostem na Waksmundzkiej ale te są chyba wpisane w rejestr zabytków wiec ciężko coś zrobić
Kacper17:57, 2 września 2023
Widać że list od Pana K. no temat najpierw rzucone na profilu FB z nim zwiazany. Pan kampanie robi sobie ....
Kk15:42, 2 września 2023
Czyli kampania otwarta
Wii14:20, 2 września 2023
Niedociągnięcia? Ja się pytam gdzie w tym mieście są jakiekolwiek dociągnięcia. Zobaczycie co się będzie działo jak położą asfalt na górze Kokoszkowa. Woda będzie jechać jak złoto, a oni twierdzą, że studzienki dadzą radę. Inna sprawa, że droga będzie teraz taka, że dwa samochody osobowe z trudem będą się mijać.....
Knt13:40, 2 września 2023
Jak każdy dojdzie do władzy to zacznie inaczej śpiewać jak sie zderzy z zadaniami. Wiele rzeczy jest chyba finansowanych z projektów więc wszystko to marnotrawienie pieniędzy mieszkańców miasta
...?
Wsiok12:45, 2 września 2023
No cóż sami sobie wybieramy takich mamy. Pewna grupa się nie zmienia, a mądrzy i tak stoją z boku.
s12:07, 2 września 2023
Ostatnia kadencja Birmistrza Niedasia i bezradnych klakierów
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas