Gwiazdy pobiegną pod Tatrami - podhale24.pl
Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Wita, Wioli
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.24 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 78 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
14.10.2023, 15:24 | czytano: 1255

Gwiazdy pobiegną pod Tatrami

To już ostatni moment, by zapisać się do startu w tegorocznej edycji biegu „Dycha Pod Krokwią”, jaka zaplanowana została na sobotę 21 października 2023 roku. Na trasie nie zabraknie gwiazd związanych z bieganiem – udział zapowiedzieli Joanna Jóźwik oraz Adam Kszczot, a całe wydarzenie poprowadzi z mikrofonem w ręku Marek Plawgo.

Fot. Materiały prasowe
Fot. Materiały prasowe
– Zapraszam do biegowej aktywności w Zakopanem. Wieczorna sceneria, ciekawa trasa, fajne nagrody i super atmosfera. Uczestniczyłam w pierwszej edycji biegu jako gość, teraz z przyjemnością sprawdzę się na trasie – mówi Joanna Jóźwik, trzykrotna medalistka mistrzostw Europy i piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro na dystansie 800 metrów.

Bieg „Dycha Pod Krokwią” odbędzie się na oświetlonych trasach Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem w sobotę 21 października. Start rywalizacji zaplanowano na godzinę 21. Dystans przewidziany do pokonania dla uczestników to dziesięć kilometrów, w znaczącej większości odcinkami asfaltowymi. Na mecie wręczone będą wyjątkowe medale dla wszystkich, a puchary i statuetki przypadną najlepszym w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w kategorii open kobiet i mężczyzn. Nie zabraknie upominków rzeczowych, również tych, które rozdysponowane zostaną w ramach tzw. szczęśliwych numerów startowych z łącznej puli nagród wynoszącej pięć tysięcy złotych!

– To ciekawa forma rywalizacji, dla niektórych wymagająca, dla innych pewnie stosunkowo łatwa. Sądzę, że istotną rolę dla uzyskiwanych przez biegaczy czasów mogą odegrać warunki pogodowe, ale przekonamy się o tym w przyszły weekend – podkreśla Marek Plawgo, medalista mistrzostw świata i Europy, olimpijczyk z Aten oraz Pekinu w biegu na 400 metrów przez płotki i w sztafecie 4x400 m.

Tegoroczna edycja biegu „Dycha Pod Krokwią” jest już trzecią, a poprzednie gromadziły na starcie spore grono chętnych. Impreza zbiegnie się w czasie z prawdziwym świętem biegowej społeczności pod Tatrami, jakim będzie weekendowa konferencja „Biegowe 360 stopni” na obiektach COS-OPO w Zakopanem (21-22 października br.). Wydarzenie to odbędzie się z udziałem znakomitych polskich biegaczy i ludzie związanych z bieganiem – prócz Joanny Jóźwik, Adama Kszczota i Marka Plawgo, to m.in. rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, specjaliści w biegach górskich Edyta Lewandowska i Piotr Hercog, trener polskich biegaczek na dystansie 400 metrów Aleksander Matusiński czy szkoleniowiec polskich maratończyków Jacek Kostrzeba. Uczestnicy konferencji spotkają się też z trenerami Arturem Kozłowski i Mikołajem Raczyńskim, mistrzynią świata młodzieżowców w biegach narciarskich Izabelą Marcisz, a także wybitnymi specjalistami z dziedziny social mediów czy medycyny.

Zapisy do biegu „Dycha Pod Krokwią” prowadzone są na stronie internetowej https://bgtimesport.pl/zawody/info/id/663 (tam również regulamin i trasa). Z kolei o konferencji i opcjach udziału w niej dowiedzieć się można na stronie https://biegowe360.pl/.

Materiały prasowe, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas