100 strażaków i 27 wozów będzie zabezpieczać Wielką Krokiew i Zakopane - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Nowy Targ
Clouds
19°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
17°
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.052 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.388 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
18.01.2024, 14:55 | czytano: 1446

100 strażaków i 27 wozów będzie zabezpieczać Wielką Krokiew i Zakopane

ZAKOPANE. Strażacy będą czuwać nad bezpieczeństwem na terenie Wielkiej Krokwi, a także na drogach dojazdowych do Zakopanego i w samym mieście. W operacji “Skoki 2024” udział wezmą strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

Grzegorz Worwa, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem / Fot. Marcin Szkodziński
Grzegorz Worwa, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem / Fot. Marcin Szkodziński
Co roku Państwa Straż Pożarna, ale też Ochotnicza Straż Pożarna zabezpiecza w ramach operacji “Skoki” miasto i skocznię. Operacja podzielona jest na pod podoperacje “skocznia” i “miasto”. W sumie przez te 3 dni zabezpieczać będzie prawie stół strażaków zarówno PSP jak i OSP oraz 27 pojazdów. Dodatkowo na skoczni będą druhowie OSP przeszkoleni w zakresie przedmedycznego wsparcia, którzy będą zabezpieczać z torbami R1 zeskok Skoczni - informuje o przygotowaniach starszy brygadier Grzegorz Worwa, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.

Strażacy przygotowani będą pod każdym względem. Biorą pod uwagę także konieczność koordynacji dużych działań ratunkowych. - Na terenie skoczni będzie stacjonował samochód dowodzenia i łączności z Komendy Wojewódzkiej. Wspólnie z grupą operacyjną w ramach jakiejkolwiek koordynacji ale również kłopotów z łącznością mamy możliwość zrobienia całkiem nowej łączności na bazie tego samochodu - zapowiada Grzegorz Worwa.

Dodatkowo pomocą, ale także przyspieszeniem w razie potrzeby akcji strażaków będą dyżury jednostek OSP przy drogach wojewódzkich prowadzących do Zakopanego. - Jednostki OSP z Bukowiny Tatrzańskiej, z Białki Tatrzańskiej, z Białego Dunajca, z Poronina i z Witowa będą stacjonowały i dyżurowały przy tych drogach, tak aby ta pomoc mogła być szybciej udzielona - zaznacza komendant Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.

Strażacy od kilku dni sprawdzają i zapoznają się z Wielką Krokwią oraz jej najbliższym otoczeniem, aby byli przygotowani na każdą okoliczność i aby móc szybko reagować w razie potrzeby.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Stańczyk13:51, 19 stycznia 2024
"100 strażaków i 27 wozów będzie zabezpieczać Wielką Krokiew..", co to się będzie śnieg palił czy co???
0
Kibic17:11, 18 stycznia 2024
A to co ,ochrony nie będzie ? Z ochroną na pewno jest bezpieczniej
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas