Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś, czyli III Dzień Seniora w Ludźmierzu (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Leona, Kai, Heliodora
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 100 %
Snow
Wiatr: 3.852 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 100 %
Clouds
-1°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
03.02.2024, 17:46 | czytano: 2501

Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś, czyli III Dzień Seniora w Ludźmierzu (zdjęcia)

2 lutego już po raz trzeci ludźmierscy seniorzy obchodzili swój dzień. Świętowanie tradycyjnie rozpoczęło się w Bazylice u Gaździny Podhala Mszą Świętą o godzinie 13.00, która sprawowana była w Ich intencji. Następnie ponad 120 naszych zacnych gości, z pomocą opiekunów oraz Rycerzy Kolumba, udało się do budynku Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego, w której czekał już na Nich ciepły poczęstunek.

Podczas tegorocznego Dnia Seniora mieliśmy również miłą okazję wręczyć kwiaty oraz złożyć życzenia Genowefie Chowaniec, która w styczniu obchodziła 93. rocznicę urodzin. Fot. Szymon Pyzowski
Podczas tegorocznego Dnia Seniora mieliśmy również miłą okazję wręczyć kwiaty oraz złożyć życzenia Genowefie Chowaniec, która w styczniu obchodziła 93. rocznicę urodzin. Fot. Szymon Pyzowski
Wolontariusze pod opieką Katarzyny Łapczyńskiej, Magdaleny Buźniak, Danuty Kostorz oraz Marty Sojki przygotowali Koncert dla zaproszonych seniorów, podczas którego uczniowie słowami, znanych przez wszystkich, kolęd wyśpiewali opowieść o Bożym Narodzeniu. Dopełnieniem koncertu były scenki, podczas których Świętej Rodzinie pokłonili się aniołowie, pasterze i królowie oraz piękny taniec aniołów do utworu „Mario, czy Ty wiesz?”. Goście od samego początku uroczystości chętnie włączyli się w śpiew kolęd.

Po koncercie nie zabrakło wspólnych rozmów oraz śpiewów przy ciepłym napoju i słodkiej przekąsce. Miła i sympatyczna atmosfera towarzyszyła wszystkim zebranym. Na zakończenie spotkania goście zostali obdarowani drobnymi upominkami.

Dyrektor Edward Pazdur oraz ksiądz proboszcz Maciej Ścibor wyrazili radość ze wspólnego kolędowania.
Wdzięczni seniorzy podziękowali za tę inicjatywę, pamięć oraz dbanie o szacunek i miłość do osób starszych. Już dziś czekają na kolejny Dzień Seniora i wspólne spotkanie.

Podczas tegorocznego Dnia Seniora mieliśmy również miłą okazję wręczyć kwiaty oraz złożyć życzenia Genowefie Chowaniec, która w styczniu obchodziła 93. rocznicę urodzin.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia tej uroczystości. Nie byłaby ona możliwa bez wsparcia: Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Ludźmierzu, Rady Rodziców SP Ludźmierz, Szkolnego Wolontariatu, Sanktuarium WNMP w Ludźmierzu, Zespołu Charytatywnego, Akcji Katolickiej, Rycerzy Kolumba, Koła Gospodyń z Ludźmierza oraz Rady Sołeckie Ludźmierza.

Organizatorzy
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas