Portrety przyjaciół Witkacego i Traktat o łuskaniu fasoli (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Szczawnica
Clouds
13°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
24.02.2024, 13:09 | czytano: 990

Portrety przyjaciół Witkacego i Traktat o łuskaniu fasoli (zdjęcia)

ZAKOPANE. Zofia Radwańska zabrała przybyłych do Willi Oksza na oprowadzanie i opowieść - "Fantastyczna bufonada", czyli Witkacego portrety przyjaciół. Urodzinowy Wieczór zakończył się na Scenie Atanazego Bazakbala spektaklem “Traktat o łuskaniu fasoli” w reżyserii Emilii Nagórki.

fot. Marcin Szkodziński
fot. Marcin Szkodziński
Czwarty dzień 39. urodzin Teatru im. Stanisława I. Witkiewicza oraz rocznicy 139. urodzin patrona teatru, to oprowadzanie po Willi Oksza, gdzie Zofia Radwańska opowiadała o portretach przyjaciół Witkacego. Wieczorem w Kawiarni Witkacego na Scenie Atanazego Bazakbala widzowie mogli obejrzeć spektakl “Traktat o łuskaniu fasoli” w reżyserii Emilii Nagórki, jednej z aktorek Teatru Witkacego.

Już od pierwszej minuty spektaklu publiczność nie tylko ma możliwość oglądać spektakl, ale bierze w nim udział. - Przyszedł pan fasoli kupić? Do mnie? - pyta się aktor jednego z widzów. Taka interakcja aktor - widz trwa do ostatniej chwili spektaklu, kiedy pada pytanie o godzinę.

Akcja zaczyna się w wiejskiej chacie, gdy cała rodzina spotyka się, aby łuskać fasolę. Przygotowana ona była także dla widzów, którzy mieli na stolikach fasolę i miski. W prostych mieszkańcach wsi zaczynają budzić się głębsze potrzeby.

ms/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas