Waldemar Pawlak na spotkaniach ze strażakami i samorządowcami - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Zakopane
Clouds
26°
Wiatr: 10.872 km/h Wilgotność: 40 %
Clouds
26°
Wiatr: 10.944 km/h Wilgotność: 41 %
Clouds
27°
Wiatr: 10.08 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
28°
Wiatr: 9.684 km/h Wilgotność: 39 %
Clouds
27°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 45 %
Clouds
26°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 40 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
72 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
08.04.2024, 12:02 | czytano: 2343

Waldemar Pawlak na spotkaniach ze strażakami i samorządowcami

Na zaproszenie Pełnomocnika Wojewody Małopolskiego ds. współpracy z służbami mundurowymi - na terenie Podhala, Spisza i Orawy gościł Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP, Premier Waldemar Pawlak. W remizach w Małem Cichem, Czarnym Dunajcu, Lipnicy Wielkiej i Trybszu spotkał się z strażakami ochotnikami i samorządowcami.

zdj. nadesłane
zdj. nadesłane
Poruszono wiele ważnych tematów oraz problemów w funkcjonowaniu systemu ratownictwa i działalności Ochotniczych Straży Pożarnych, także aktualny temat projektu ustawy dot. ochrony ludności. Premier przedstawił m.in. innowacyjny projekt „Pierwszy ratownik” wprowadzany właśnie przez ZOSP. Program pierwsze pilotażowe testy ma już za sobą, zakłada m.in. możliwość wezwania pomocy za pomocą jednego przycisku - skrótu na smartfonie "-testowaliśmy tę aplikację w Wielkopolsce, i udało nam się każdorazowo skrócić czas dotarcia pierwszego ratownika do osoby wzywającej do maksymalnie 3,5 minuty. Jest to szczególnie ważne w sytuacji udaru, czy wylewu, gdzie kluczowe jest pierwsze 5 minut, a dzięki temu rozwiązaniu pierwszy ratownik w większości przypadków była na miejscu po 1,5 - 2 minuty" - mówił o programie premier Pawlak.

Dyskutowano również o problemach, jakie odczuwają najmocniej strażacy w małych miejscowościach. Strażacy zgłaszali m.in. problemy związane ze świadczeniem ratowniczym, certyfikacją CNBOP, temat szkoleń podstawowych i specjalistycznych dla strażaków. Przedstawiono także dostępne dla OSP możliwości pozyskania finansowania na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego czy modernizację remiz.

Spotkania były okazją do bezpośredniej rozmowy na temat planów na przyszłość, ale także możliwością zasygnalizowania problemów, własnych spostrzeżeń Strażaków i przekazania konstruktywnej informacji zwrotnej na temat funkcjonowania systemu, działań i podejmowanych przedsięwzięć - w myśl zasady "nic o nas bez nas"

Organizatorzy spotkań i Pełnomocnik Wojewody Małopolskiego ds. współpracy z służbami mundurowymi Stanisław Barnaś zaznaczyli, że są to pierwsze z wielu spotkań i w najbliższym czasie, w miarę dostępności będą organizowane kolejne.

mat. nadesłany, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
Waclaw09:40, 9 kwietnia 2024
Czy to ten szpec od ruskiego gazu ?
Kpiny jakies czy co ?
0
Nie jestem zwolennikiem pisu23:27, 8 kwietnia 2024
Żenada, lata 2007 - 2015 to przestój jeśli chodzi o ochotnicze straże. Jedynie kto bardzo pomógł od 2019 r. to p. Bartkowiak, który wprost mówił co o tych dziadkach myślał i faktycznie działał na rzecz ochotników. Związek do natychmiastowego rozwiązania.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas