"Nocny Bieg Mików - IV Sztafetowy marsz z flagą - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Nowy Targ
Clouds
15°
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
15°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
21°
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
19°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
74 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
19.04.2024, 14:24 | czytano: 568

"Nocny Bieg Mików - IV Sztafetowy marsz z flagą

LIPNICA WIELKA. Aby uczcić pamięć Józefiny i Emila Mików - w 83. rocznicę ich aresztowania przez Gestapo - organizowany jest Nocny Bieg Mików. Tegoroczne wydarzenie będzie kontynuacją zeszłorocznego marszu sztafetowego z flagą.

Organizatorzy - wójt Gminy Lipnica Wielka i Grupa Robocza Orawa2024 zapraszają 3 maja o 19.30 na Polanę Stańcową w Przywarówce.

Przebieg trasy: Polana Stańcowa – Drogą Powiatową – Drogą Wojewódzką na Bobrów w Murowanicy – Marysina Polana.

Dystans to około 20 km, na mecie uczestnicy pojawią się przed północą.

W Sztafetowym marszu z flagą prawo startu mają grupy społeczne z terenu gminy Lipnicy Wielkiej oraz inne grupy zorganizowane. Uczestnicy biegu zgłaszają się poprzez elektroniczny formularz zapisowy. Zobowiązani są do zorganizowania się w kilkuosobowe zespoły. Przy rejestracji należy podać nazwę grupy. Każdy uczestnik sztafety (marsz) winien podać imię, nazwisko w celu grupowego ubezpieczenia uczestników.

W miejscach wyznaczonych przez Organizatora będzie przekazywana flaga, pomiędzy poszczególnymi grupami sztafety. Marz będzie odbywał się przy otwartym ruchu drogowym. Zawodnicy zobowiązani są maszerować w zwartej grupie. Przed i za zawodnikami będzie jechał oznakowany samochód. Uczestnicy Sztafetowego marszu nie mogą pokonywać trasy biegiem; obowiązującą formą pokonywania trasy jest marsz.

Każdy z uczestników zaopatruje się w lampkę czołówkę i materiały odblaskowa (na plecak, na odzieży lub w formie opaski zaciskowej na nadgarstku). Startujący otrzymają ciepły posiłek po dotarciu do celu. Na trasie marszu uczestnicy korzystają z własnego pożywienia i wody. Sztafetowy marsz ma charakter edukacyjno-turystyczny, bez rywalizacji sportowej.

Zgłoszenia do biegu dokonywane będą drogą elektroniczną poprzez formularz zgłoszeniowy https://forms.gle/YpBsCfi5SNpoa8us8 dostępny na stronie www.lipnicawielka.pl.

Termin zgłaszania grup: 25 kwietnia 2024 r.

opr. s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
mądry i skromny21:29, 19 kwietnia 2024
I tu to samo- żenada.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas