Rajd Konstytucji 3 Maja przejechał przez Podhale (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora
Czarny Dunajec
Rain
22°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
21°
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
22°
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 91 %
Rain
17°
Wiatr: 3.816 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
23°
Wiatr: 13.608 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
21°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
84 %
Nowy Targ
102 %
Zakopane
74 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 42 | 84 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 51 | 102 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
08.05.2024, 08:20 | czytano: 774

Rajd Konstytucji 3 Maja przejechał przez Podhale (zdjęcia)

Ponad trzydziestu rowerzystów wzięło udział w patriotycznym rajdzie rowerowym, który odbył się z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i święta flagi Polskiej. Biało-czerwony peleton wyruszył ze Spytkowic mając w planach przejazd m.in. przez Nowy Targ, Zakopane i Czarny Dunajec.

Zamontowane na rowerach flagi przyjemnie trzepotały na wietrze, a z głośników płynęły patriotyczne i niepodległościowe pieśni. O bardzo miłą niespodziankę postarali się mieszkańcy Raby Wyżnej, którzy powitali uczestników rajdu przy pomniku bohaterów, obrońców Ojczyzny. Ale nie tylko Raba Wyżna, także na całej trasie rajdu widoczne było duże zainteresowanie tym wydarzeniem i bardzo pozytywne, czasem wręcz żywiołowe jak w Zakopanem, reakcje społeczeństwa.

Ale wcześniej była odśpiewana „Barka” przy pomniku Jana Pawła II i Msza Święta za Ojczyznę w Ludźmierskiej Bazylice NMP Królowej Podhala oraz udział w uroczystościach trzeciomajowych na Nowotarskim Rynku. Powrót ze stolicy Tatr odbył się w wyścigowym tempie z krótkim postojem na złożenie kwiatów pod figurą Matki Bożej Królowej Polski w Czarnym Dunajcu. Bardzo późnym popołudniem rajd zakończył się w Spytkowicach.

Celem patriotycznych rajdów organizowanych przez Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice jest przypominanie społeczeństwu o świętach narodowych i ważnych wydarzeniach historycznych z dziejów naszej Ojczyzny co przyczyni się do uświadomienia społeczeństwu jak ważna jest tożsamość narodowa i jej utrzymanie niezbędne do życia w pokoju z zachowaniem wolności i swych tradycji.

Stanisław Kowalcze, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas