Finał X edycji konkurs "Poznajmy nasze lasy i Ojczystą Przyrodę" (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Szczawnica
Clouds
13°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
14°
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
28.05.2024, 10:17 | czytano: 808

Finał X edycji konkurs "Poznajmy nasze lasy i Ojczystą Przyrodę" (zdjęcia)

Za nami finał X edycji konkursu "Poznajmy nasze lasy i ojczystą przyrodę", organizowanego przez Nadleśnictwo Nowy Targ oraz Nadleśnictwo Krościenko. Tegoroczna edycja zgromadziła blisko tysiąc uczniów z 90 szkół powiatu nowotarskiego oraz tatrzańskiego.

31 finalistów przystąpiło do pisania testu składającego się z 19 pytań. Uczestnicy mieli 45 minut na rozwiązanie wszystkich zadań, wśród których znalazło się m.in. rozpoznawanie odgłosów zwierząt. Było to prawdziwe wyzwanie, ale też doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności. Test wymagał zarówno wiedzy teoretycznej, jak i praktycznego zrozumienia zagadnień związanych z gospodarką leśną.

Po zakończeniu testu, na uczniów czekała niespodzianka – spacer do Rezerwatu "Bór na Czerwonem", prowadzony przez leśniczego Krzysztofa Przybyłę. Leśniczy opowiadał o specyfice rezerwatu, bogactwie przyrodniczym tego miejsca oraz o tym, jak ważna i na czym polega ochrona takich miejsc.

Kulminacyjnym momentem finału było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. I miejsce w konkursie zajęła Malwina Górnisiewicz, II miejsce przypadło Zuzannie Łowisz, a III miejsce zajęła Maria Kwaśniowska. Zwycięzcy otrzymali nie tylko cenne nagrody, ale również charakterystyczne statuetki sowy, które wręczył Nadleśniczy Nadleśnictwa Nowy Targ, Józef Oskwarek.

Organizatorzy, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas