Rabka-Zdrój
PM 10: 6 | 12 %
30.05.2014, 08:49 | czytano: 2394

III liga: Przedłużone nadzieje

Piłkarze Porońca Poronin przerwali wreszcie pasmo niepowodzeń w rozgrywkach małopolsko-świętokrzyskiej III ligi i w spotkaniu 33 kolejki pokonali na boisku COS w Zakopanem Unię Tarnów 2:1. Ta wygrana przedłużą nadzieję poronian na uratowanie III ligi.

Poroniec wygrał, choć bardzo długo na to się nie zanosiło. Od 13 minuty to goście prowadzili 1:0 i właściwie kontrolowali przebieg spotkania Wprawdzie Poroniec miał dwie okazje na otwarcie wyniku, ale obu nie wykorzystał. W 6 min Rafał Waksmundzki z siedmiu metrów zamiast posłać piłkę do dalszego zupełnie odsłoniętego rogu uderzył w bliższy róg tam gdzie stał bramkarz. Źle uderzył piłkę głową także Bartłomiej Piszczek i ta zamiast do bramki minęła lewy słupek bramki Unii. To była szansa wyśmienita bo odległość od bramki była niewielka. Jak już wspomnieliśmy goście w 13 minucie objęli prowadzenie.

Po dośrodkowaniu z prawej strony Dawida Sojdy w pole karne Porońca, z piłką minął się Dawid Bartos, a nadbiegający za jego plecami Piotr Drozdowicz tylko lekko trącił futbolówkę i ta wpadła do siatki. W 19 min mogło być 0:2, bowiem goście po faulu na Sojdzie mieli rzut karny. Intencję egzekwującego „jedenastkę” Łukasza Kazika, wyczuł jednak Marcin Juszczyk. Początek drugiej odsłony spotkania nie zapowiadał radykalnej odmiany losów spotkania. Gospodarze wprawdzie atakowali, ale mieli duże problemy ze skonstruowaniem dobrych akcji ofensywnych. Tylko sporadycznie robiło się groźnie w polu karnym tarnowian. Niemniej jednak w 58 min powinien wyrównać Marcin Folwarski, ale po zagraniu Jana Stopki, fatalnie przestrzelił.

Gra Poronian nieco drgnęła w ostatnim kwadransie. I wreszcie w 80 min, po kolejnym zagraniu Rafała Waksmundzkiego z rzutu rożnego wbiegający na pierwszy słupek Mateusz Chrobak tylko musnął piłkę głową i ta wpadła za plecy Lisaka. Dwie minuty później to Unia miała najlepszą w tej części gry sytuację. Po szybkim kontrataku, w dogodnej pozycji znalazł się Marcel Tyl, ale trafił piłką w słupek. Po chwili akcja przeniosła się na połowę Unii. Po faulu na Folwarskim, Waksmundzki z rzutu wolnego z prawej strony boiska zacentrował, w polu karnym zrobiło się olbrzymie zamieszanie, najprzytomniej zachował się w nim Maciej Lichacz, który uderzył po ziemi i piłka wtoczyła się do bramki tuż przy prawym słupku.

Przeciwko Unii w szeregach Porońca zabrakło Macieja Żurawskiego, który z powodu kontuzji łydki jakiej nabawił się w meczu przeciwko Sole Oświęcim, nie zagra już w tym sezonie.

Poroniec Poronin – Unia Tarnów 2:1 (0:1)
0:1 Drozdowicz 13,
1:1 Chrobak 80,
2:1 Lichacz 84.