Błażusiak wygrywa ekstremalne zawody Hell’s Gate - podhale24.pl
Środa, 21 lutego
Imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 11.736 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 14.508 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 9.792 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 10.944 km/h Wilgotność: 65 %
Clouds
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
Wiatr: 6.552 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
17.02.2009, 14:12 | czytano: 957

Błażusiak wygrywa ekstremalne zawody Hell’s Gate

Nowotarżanin Tadeusz Błażusiak wygrał jedne z najtrudniejszych zawodów extreme enduro w Europie - Hell's Gate, które zostały rozegrane we Włoszech.

www.tblazusiak.pl
www.tblazusiak.pl
Błażusiak, który zdobył niedawno tytuł halowego wicemistrza świata w enduro, był bezapelacyjny podczas prestiżowych i piekielnie trudnych zawodów Hell's Gate. Był jednym z siedmiu zawodników na trzydziestu funalistów, którzy dojechali do mety. W wyścigu pokonał m.in. 7-krotnego mistrz świata Douga Lampkina.

- To były piekielnie trudne zawody - powiedział o zawodach Tadeusz Błażusiak. - Tegoroczna trasa była o wiele bardziej wymagająca niż to, z czym spotkałem się w zeszłym sezonie. Panowały też zdradliwe warunki - częściowo trasę pokrywał lód, to znowu wjeżdżało się w błoto lub przejeżdżało przez śliskie kamienie i korzenie. Cały czas trzeba było być czujnym, drobny błąd mógł skończyć się upadkiem i odpadnięciem z zawodów. W sumie na motocyklu spędziłem 10 godzin non-stop, ostatnie okrążenie pokonywaliśmy już po zapadnięciu zmroku. Jestem potwornie zmęczony i chyba cały następny dzień będę spał, by wypocząć po wysiłku.

Źródło: www.tblazusiak.pl
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas