Poniedziałek, 06 lipiec 2020, Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Nowy Targ i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Clouds
19°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Clouds
22°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 77
Clouds
22°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.07.2018, 16:00 | czytano: 447

Enduro/Trial/ATV: Zawody w błocie (zdjęcia)

Wyjątkowo widowiskowe okazały się kolejne, czwarte już zawody Super-Enduro, które w szczawnickich kamieniołomach zorganizował klub Moto-Pasja. Zawodnicy musieli przedzierać się przez kałuże, płota i bagno.

Sobotnie opady deszczu sprawiły, że trudna trasa po dawnych kamieniołomach stała się jeszcze bardziej widowiskowa. Całe szczęście w niedzielę pogoda dopisała i na zawody przybyło bardzo wielu widzów. Mimo to stojący wzdłuż trasy kibice byli obrzucani błotem wyrzucanym spod kół ryczących maszyn.

Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: seniorzy, młodziki i juniorzy. Każda grupa miała dwa biegi na dostosowanych do swoich umiejętności trasach, które jednak w części się pokrywały. Zwyciężał zawodnik, który pokonał największą ilość okrążeń. Przy równej ilości przejazdów decydował lepszy czas.

W klasie Senior na podium stanęli:
1. Bartłomiej Baziak z OKM Olszana
2. Jarosław Guzik z MKS Gorce
3. Adam Podgórski z RMK Limanowa

W kategorii Młodzików zwyciężyli:
* w grupie pojemności 50-65
1. Jakub Walas
2. Karim Szenk
3. Kamil Janik
* w grupie pojemności 85
1. Szymon Kuś
2. Adrian Skoczeń
3. Bartek Szczepaniak

W kategorii Junior:
1. Mateusz Nowak z W&W
2. Grzegorz Kowalczyk z Raf Racing
3. Michał Szczepaniak z Moto-Pasji

Niestety nie obeszło się bez kontuzji: jeden z zawodników podczas upadku wybił sobie bark - do przyjazdu karetki zajęli się nim ratownicy GOPR i strażacy ze szczawnickiej OSP.

Zawody te, na pewno zapadną w pamięci zawodników i kibiców. Kolejne Super-Enduro organizowane przez Moto-Pasję już 23 września.

Joanna Dziubińska

Zobacz więcej na

najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij