Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
19.10.2010, 16:41 | czytano: 1214

Uczniowie nowotarskiego SOSW Nr 1 wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego (zdjęcia)

arch. szkoły

„Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda” to tytuł Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, którego XII edycja miała miejsce w tym roku. Na etap wojewódzki napłynęło ok. 350 prac, z których nagrodzono 22. Wśród nich znalazły się też prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 9, działającej w ramach SOSW Nr 1.

Zostali oni zaproszeni na uroczysty Finał Konkursu, który odbył się w siedzibie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Podczas uroczystej gali, w obecności przedstawicieli Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz Dyrekcji Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Województwa Małopolskiego – laureaci odebrali swoje dyplomy nagrody. Krzysztof F. jako „zdobywca” II miejsca otrzymał aparat cyfrowy, Dariusz G. i Władysław N., których prace zostały wyróżnione dostali wymarzoną „mp4”.

Dla wszystkich nagrodzonych i osób towarzyszących strażacy przygotowali jeszcze super-niespodziankę. Zaprosili laureatów wraz z opiekunami na wieżę kościoła Mariackiego. To z tego miejsca od wieków płynie w całą Polskę - Hejnał Mariacki. Po pokonaniu 239 schodów finaliści konkursu mieli okazję zobaczyć panoramę Krakowa na 4 strony świata, mogli porozmawiać z dyżurnym hejnalistą, poznać jego pracę, a nawet się z nim sfotografować.

To już kolejne nagrody zdobyte przez uczestników Warsztatów plastycznych, prowadzonych w ubiegłym roku szkolnym przez p. Annę Dziubas, a realizowanych w ramach projektu „Specjalne potrzeby – większe możliwości” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Z kolei laureat jednego z wyróżnień Władziu N., który przygotował swoją pracę pod kierunkiem p. Barbary Jagiełowicz, jest od lat zdobywcą wielu nagród w licznych konkursach rejonowych, ogólnopolskich, a nawet zagranicznych. Gratulujemy serdecznie laureatom, a wszystkich uczniów zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Halina Szewczyk
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij