Wtorek, 15 październik 2019, Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Czarny Dunajec i okolice
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clear
16°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
01.06.2012, 20:13 | czytano: 692

Anna Rusin wyróżniona na V Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” (zdjęcia)

arch. szkoły

Anna Rusin – uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach została zakwalifikowana do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni. Jurorzy docenili jej talent - przyznając wyróżnienie.

Do połowy maja można było przesyłać zgłoszenia do udziału w V Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Następnie komisja konkursowa, na podstawie nadesłanych nagrań, wybrała uczestników festiwalu.

Anna Rusin – uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach została zakwalifikowana do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu i wraz z Iwoną Regiec (jej nauczycielką muzyki) uczestniczyła w dniach od 28 do 30 maja br. w tym ogólnopolskim wydarzeniu artystycznym. Festiwal ten jest imprezą o charakterze integracyjnym i edukacyjnym, promującym uzdolnienia i talenty muzyczne niepełnosprawnych uczniów oraz ich zdrowych rówieśników.

Pierwszego dnia w godzinach południowych odbywała się rejestracja uczestników, zajęcia muzyczne w czasie, których Ania uczyła się „festiwalowej” piosenki, a następnie atrakcja w postaci wycieczki – zjazdu do bocheńskiej kopalni.

W kolejnym dniu odbywały się warsztaty muzyczne, podczas których Ania „szlifowała” piosenkę na przesłuchanie konkursowe. Część warsztatowa odbywała się w pomieszczeniach Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Podobnie jak w poprzednich latach w przedsięwzięcie włączyli się znani muzycy i aktorzy. Obok Marka Piekarczyka (TSA) i Marka Pacuły (Piwnica pod Baranami), zajęcia warsztatowe prowadzili aktorzy – Adrianna Biedrzyńska, Artur Barciś i Paweł Królikowski oraz wokalista młodego pokolenia - dwukrotny laureat „Szansy na sukces” - Andrzej Lampert.

Ostatni dzień rozpoczął się uroczyście recitalem Adrianny Biedrzyńskiej. Następnie odbywały się przesłuchania finałowe w Hali Widowiskowo-Sportowej, w których duet Ani zakwalifikował się do festiwalowej gali laureatów. Ania wystąpiła w kategorii muzyczne duety (plus akompaniament na marakasach). Ta kategoria ma szczególne znaczenie, ponieważ najbardziej obrazuje przesłanie tego festiwalu. Występują w niej wspólnie uczniowie ze szkoły specjalnej i masowej. Finałową Galę Laureatów zakończył recital Stanisława Sojki i koncert zespołu PIN.

Ania wraz z Klaudią i Krystianem ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego z Bochni wyśpiewali wyróżnienie.

Festiwal ten pokazuje, że muzyka jest nie tylko szansą dla uzdolnionych uczniów na zaprezentowanie swojego talentu i możliwości, ale co najważniejsze może być niesamowitym źródłem integracji oraz wywierać znaczący wpływ na zrozumienie drugiego człowieka.

Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku będziemy mogli uczestniczyć w tym niezwykłym i poruszającym, ogólnopolskim wydarzeniu muzycznym.

Justyna Bednarczyk, Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij