Wtorek, 05 lipca
Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Czarny Dunajec
Clouds
18°
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
18°
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
19°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.804 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
23°
Wiatr: 10.332 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
21°
Wiatr: 9.936 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
03.06.2012, 10:28 | czytano: 1470

Współpraca nas zbliża, Orawa łączy (zdjęcia)

Od 1 września 2011 roku Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lipnicy Wielkiej jest realizatorem mikroprojektu od nazwą "Współpraca nas zbliża, Orawa łączy". Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa, za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013.

W ramach projektu przewidziano szereg spotkań, w tym: warsztaty zespołów regionalnych, warsztaty szkolnych zespołów muzycznych, warsztaty malowania na szkle, warsztaty ceramiki, warsztaty przygotowania ozdób bożonarodzeniowych, a także zapoznanie się z architekturą i ścieżkami dydaktycznymi Orawskiego Parku Etnograficznego. Powyższe warsztaty zawsze prowadzone były dla wspólnych grup uczniowskich z Lipnicy Wielkiej i Namestova. Uczniowie z Lipnicy Wielkiej uczestniczą także w dodatkowych zajęciach komputerowych, zaś szkoła została doposażona w sprzęt muzyczny i inne materiały związane z realizowanym projektem.

Warto dodać, że szkoła partnerska w Namestovie tj. Gymnazjum im. Antona Bernolaka również otrzymała środki z Unii Europejskiej na realizację projektu "zwierciadlanego": wysiłki szkół z Lipnicy Wielkiej koncentrują się bowiem na przedsięwzięciach dziedzictwa kulturowego, zaś szkoły w Namestovie na przedsięwzięciach sportowych.
Realizacja projektów pozwoli na dalszą współpracę w dziedzinie kultury i edukacji oraz zacieśnianie partnerstwa i kontaktów pomiędzy szkołami, nauczycielami i uczniami.

Informacja: autorzy projektu
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas