Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 64
Clouds
14°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 90
Clouds
22°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 64
Clouds
21°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 77
Rain
22°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 75
Clouds
23°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.01.2013, 17:59 | czytano: 633

Kolęda na ziemi …

13 stycznia odbył się IX Koncert Kolęd i Pastorałek organizowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej. Jak co roku, dzięki pomocy i życzliwości ks. Proboszcza Józefa Włodarczyka, muzyka wypełniała wnętrze szlachtowskiej świątyni.

Dzieci do występu przygotowały Panie Teresa Topolska oraz Agnieszka Sobierska. Tegoroczny Koncert Kolęd przybliżał historię powstania pierwszej szopki. Dzieci poprzez śpiew oraz krótką narrację przeniosły widzów do XIII w., wtedy to właśnie św. Franciszek w Wigilię Bożego Narodzenia zwołał swoich braci i lud z pobliskich miejscowości do jaskini w lesie. Przygotował w niej żłóbek oraz siano. Od tamtego wydarzenia jasełka odgrywane są na całym świecie.

Widowisko wzbogacała gra na instrumentach takich jak: akordeon, gitara, skrzypce, dzwonki chromatyczne i diatoniczne, flety, a także klarnet. Scenariusz oraz oprawę muzyczną przygotowała już dziewiąty raz Pani Teresa Topolska. Koncert urozmaicały wystąpienia solistów. Uwagę przyciągały również doskonale przygotowane stroje. W przestawieniu widzowie mogli podziwiać: Maryję z Józefem, pasterzy, górali, dzieci z różnych części świata, wołka i osiołka, trzech króli, aniołki oraz chórek. W kościele rozbrzmiewały zarówno kolędy tradycyjne, jak również góralskie i współczesne pastorałki.

Występ dzieci zgromadził liczną publiczność. Wśród zaproszonych gości na koncert przybyli przedstawiciele władz Miasta i Gminy Szczawnica. Wszyscy zebrani otrzymali upominki – świąteczne pierniki z dołączoną, krótką historią szopki św. Franciszka, przygotowane przez Panią Magdalenę Majerczak.

Powtórka Koncertu odbędzie się 27 stycznia 2013r. o godzinie 16.00 w kościele w Jaworkach.

K.T.
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij