Uczniowie z LO w Krościenku wezmą udział w nowym projekcie unijnym - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Rabka Zdrój
Clouds
20°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
20°
Wiatr: 10.872 km/h Wilgotność: 85 %
Rain
14°
Wiatr: 12.384 km/h Wilgotność: 59 %
Rain
20°
Wiatr: 12.492 km/h Wilgotność: 53 %
Rain
24°
Wiatr: 15.156 km/h Wilgotność: 53 %
Rain
13°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
28.02.2013, 20:45 | czytano: 1752

Uczniowie z LO w Krościenku wezmą udział w nowym projekcie unijnym

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem w ciągu najbliższych dwóch lat, w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” Comenius-Partnerskie Projekty Szkół - wezmą udział w realizacji projektu pt. „Globalizacja w życiu codziennym”. Zagranicznymi partnerami krościeńskiego liceum są uczniowie ze szkół średnich z Ruse w Bułgarii, z Hamburga w Niemczech i z Gemony del Friuli we Włoszech.

arch. szkoły
arch. szkoły
Głównymi celami realizowanymi w ramach projektu będą :
· propagowanie idei uczenia się przez całe życie, szczególnie języków obcych,
· wzmocnienie poczucia jedności europejskiej,
· pogłębienie wiedzy o krajach UE,
· nawiązanie kontaktów i wymiana poglądów z uczniami z innych krajów UE,
· uatrakcyjnienie lekcji języka niemieckiego,
· poznanie szans i zagrożeń związanych z globalizacją.

W projekcie wezmą udział uczniowie uczący się języka niemieckiego, gdyż to on właśnie jest językiem roboczym. Uczniowie z dużym zaangażowaniem pracują nad projektami unijnymi, które w swoim charakterze i tematyce różnią się od pracy na lekcjach. Zdobyta w ten sposób wiedza i doświadczenie ma ułatwić młodym ludziom start w dorosłe życie w zjednoczonej Europie.

Na realizację programu szkoła pozyskała ze środków UE 20 000 €. Zostaną one przeznaczone na zakup materiałów i pomocy koniecznych do wykonania produktów finalnych, a także na wizyty w krajach partnerskich.

Szkolnym koordynatorem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego, Elżbieta Wójcik, która włożyła ogromną pracę w przygotowanie aplikacji.

Pierwsza wizyta w ramach projektu odbyła się dniach 17-20 lutego 2013. Było to robocze spotkanie dyrektorów i nauczycieli szkół partnerskich z Włoch, Niemiec i Bułgarii. Liceum Ogólnokształcące im Stefana Żeromskiego w Krościenku n. Dunajcem reprezentowały: dyrektor szkoły Zofia Krępa oraz nauczycielki języków obcych: Elżbieta Wójcik i Anna Dudek. Spotkanie odbyło się w pięknym, położonym u podnóży Alp, włoskim mieście Gemona del Friuli. Oprócz spotkania, na którym prezentowane były regiony i szkoły a także zajęć warsztatowych związanych z opracowaniem szczegółowego harmonogramu projektu, uczestnicy mieli okazję zwiedzić wiele atrakcyjnych miejsc regionu Udine. Sympatyczna i przyjazna atmosfera zapowiada dobrą dwuletnią współpracę.

Zofia Krępa, dyrektor Zespołu Szkół
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas