Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 1.908 km/h Wilgotność: 91
Clouds
10°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
01.02.2014, 21:06 | czytano: 993

Wieczór z tradycją bożonarodzeniową w nowotarskiej "czwórce"

arch. szkoły

Aby podtrzymać i kultywować dawne tradycje, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Nowym Targu przygotowali i przedstawili spektakl po góralsku - "Wieczór z tradycją bożonarodzeniową”. Na spotkanie przybyli przedstawiciele władz Miasta w osobach burmistrzów Marka Fryźlewicza i Jana Kolasy oraz Przewodniczącego Rady Miasta Pawła Liszki.

W szkolnej relacji czytamy: "Mieliśmy zaszczyć gościć Panią Wandę Szado-Kudasikową, Pana Romana Dziobonia, Panią Annę Mlekodaj, Panią Marię Dudek oraz licznych przedstawicieli Związku Podhalan na Niwie z kapelą góralską, która towarzyszyła naszym młodym artystom podczas występu.

Tradycja związana z przygotowaniem do Bożego Narodzenia i z samymi świętami u nas górali jest bardzo piękna i bogata. Należy pamiętać, że wszystko zaczyna się w rodzinie. Świętowanie, obrzędy, zwyczaje to wszystko co powinniśmy pielęgnować, a zwłaszcza u nas na Podhalu, w naszej Małej Ojczyźnie.

Ześlijcie niebiosa oz-iwcom rose na nasom zmarźniytom ziym i na nase duse, coby w nos odnowiła się wiara w narodzenie Pańskie i coby się nom scynścił Nowy Rok Pański."

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij