Nauczycielka z Jabłonki - jedyna Polka w międzynarodowym projekcie realizowanym w Bułgarii - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Nowy Targ
Rain
17°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 81 %
Rain
18°
Wiatr: 10.872 km/h Wilgotność: 83 %
Rain
17°
Wiatr: 12.384 km/h Wilgotność: 59 %
Rain
18°
Wiatr: 12.492 km/h Wilgotność: 53 %
Clouds
16°
Wiatr: 18.9 km/h Wilgotność: 52 %
Rain
14°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
21.02.2016, 14:31 | czytano: 1770

Nauczycielka z Jabłonki - jedyna Polka w międzynarodowym projekcie realizowanym w Bułgarii

Nauczycielka języka angielskiego z Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce była jedyną uczestniczką z Polski, która wzięła udział w międzynarodowym projekcie Value Your Experience, odbywającym się przez kilka dni Warnie w Bułgarii. Katarzyna Lasak - anglistka z jabłonczańskiego liceum odbyła szkolenie w Warnie, w rezydencji Euxinograd, byłej siedzibie królewskiej, która obecnie jest obiektem rządowym o ściśle ograniczonym dostępie.

Kurs został zorganizowany oraz sfinansowany ze środków unijnych w ramach programu Erasmus Plus. W szkoleniu wzięły udział 23 osoby z całej Europy m.in. z Włoch, Macedonii, Holandii, Hiszpanii, Litwy. Dotyczyło ono pracy z młodzieżą w różnych środowiskach: centrach i klubach młodzieżowych, szkołach oraz innych instytucjach. Jego celem była również wymiana doświadczeń, a także zwrócenie uwagi na potrzebę nawiązania współpracy z różnymi instytucjami (nauczanie formalne i poza formalne) aby ulepszyć pracę z uczniami.

Zaprezentowane zostały też kluczowe akcje programu Erasmus Plus. W trakcie pobytu organizatorzy zaaranżowali wizytę w centrum młodzieżowym w mieście Warna, które w 2017 roku będzie Młodzieżową Stolicą Europy. Jedną z wielu rozrywek był wieczór kulturowy, w trakcie którego uczestnicy zaprezentowali tradycje, zwyczaje, a także jedzenie typowe dla swoich krajów. W wolnym czasie spacerowali po otaczającym hotel ogrodzie oraz przyległej do niego plaży, korzystając z pięknej i słonecznej pogody. Szkolenie zakończyło się rozdaniem certyfikatów Youthpass. Zdobyte w czasie wyjazdu umiejętności i informacje zostaną wykorzystane m.in. w celu zorganizowania wymiany młodzieżowej w ramach programu Erasmus Plus.

mat. nadesłany
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas