Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clouds
13°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clouds
14°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clear
18°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 34
Clouds
17°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 39
Clouds
13°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
23.03.2016, 00:06 | czytano: 860

Wygrana Goszczyńskiego w Pierwszej Debacie Tischnerowskiej

Drużyna „Zyngra” z I LO im. S. Goszczyńskiego w składzie Julia Szymusiak, Urszula Tokarczyk oraz Maciej Fryźlewicz wzięła udział w I Debacie Tischnerwskiej, która miała miejsce w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Oświęcimiu.

Tematem spotkania było zagadnienie: Uchodźcy – wielokulturowość. Czy Unia Europejska powinna otworzyć drzwi dla islamskich uchodźców. Jury konkursowe bardzo wysoko oceniło jakość przygotowanych przez uczniów I LO pomocy audiowizualnych, siłę przekonywania i argumentacji, przygotowanie merytoryczne oraz odpowiedzi na pytania od eksperta z danego tematu i pytania od grupy przeciwnej. O wygranej drużyny z I LO zdecydowały również punkty w quizie na temat funkcjonowania Unii Europejskiej. Uczniowie wykazali się znajomością prawa międzynarodowego, świetną orientacją w zagadnieniach polityczno-społecznych i umiejętnościami oratorskimi. Ponadto wszyscy zebrani uznali Julię Szymusiak za najbardziej aktywną, przekonującą i barwną postać debaty.

Tischnerowskie Dyskusje Młodych to program skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem debat jest rozwój świadomości obywatelskiej społeczeństwa i kształtowanie postaw demokratycznych wśród najmłodszego pokolenia Polaków.

Kolejna debata odbędzie się w Dębicy (1 kwietnia br.) a jej tematem będzie: „Demokracja i ochrona prywatności”. Nad przygotowaniem młodzieży czuwali Grzegorz Klag, Łukasz Szajnowski i Wojciech Tischner.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij