Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 62
Clouds
11°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 62
Clouds
13°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 62
Clouds
15°
Wiatr: 40.752 km/h Wilgotność: 58
Clouds
14°
Wiatr: 10.224 km/h Wilgotność: 62
Clouds
12°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 62
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
13.04.2016, 22:59 | czytano: 669

Kolejna wygrana „Zyngry” z Goszczyńskiego w Drugiej Debacie Tischnerowskiej!

arch. szkoły

NOWY TARG. Ponownie jest nam miło poinformować, że drużyna „Zyngra”, czyli Julia Szymusiak (2h), Urszula Tokarczyk (2h) oraz Maciej Fryźlewicz (3g) z I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu wzięła udział w II Debacie Tischnerowskiej, która miała miejsce w Zespole Szkół nr 2 w Dębicy - i tę debatę wygrała! Oponentami w dyskusji była tym razem drużyna z Oświęcimia.

Tematem spotkania było zagadnienie: Demokracja i ochrona prywatności. Czy władze mają prawo ograniczać wolność jednostki w imię walki z terroryzmem. Według jury konkursowego poziom prezentacji obu grup i ich wyniki w quizie były wyrównane, o zwycięstwie naszych zdecydowała jednak „świetniejsza prezencja”. By tradycji stało się zadość, Julia Szymusiak ponownie została „bestem” debaty, czyli najaktywniejszym jej uczestnikiem.

Tischnerowskie Dyskusje Młodych to program realizowany wraz z Biurem Poselskim Europosłanki Róży Thun, a skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Celem debat jest rozwój świadomości obywatelskiej społeczeństwa i kształtowanie postaw demokratycznych wśród najmłodszego pokolenia Polaków. Kolejna debata odbędzie się już w najbliższy piątek (15.04) u nas w LO, gdy będziemy gościć drużyny z Dębicy i Oświęcimia, a jej tematem będzie: Ochrona środowiska. Czy nasz kraj w imię solidarności powinien zrezygnować z węgla, jako podstawowego źródła energii na rzecz odnawialnych źródeł. Nad przygotowaniem młodzieży czuwali Wojciech Tischner i Grzegorz Klag.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij