Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Jabłonka i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 76
Clouds
14°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 76
Clouds
16°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 76
Clouds
20°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 42
Clouds
15°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
25.04.2016, 12:50 | czytano: 894

IV Gimnazjum MCE na zjeździe szkół dwujęzycznych (zdjęcia)

Nauczyciele przedmiotów prowadzonych dwujęzycznie z IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji w Nowym Targu uczestniczyli w II Ogólnopolskim Zjeździe Szkół Dwujęzycznych, zorganizowanym przez Stowarzyszenie BILINGUIS, które sprawuje nad dwujęzycznością w nowotarskiej szkole opiekę merytoryczną.

W zjeździe, zorganizowanym w Warszawie, w dniach 21-22 kwietnia, wzięło udział ponad 100 osób z ponad 40 szkół dwujęzycznych różnego stopnia z całej Polski. Debatowano między innymi na temat przyszłości dwujęzyczności, w związku ze zmianami w ustawodawstwie związanym z edukacją.

Zjazd też był okazją do zaprezentowania dorobku szkół i przedszkoli, które proces kształcenia dwujęzycznego prowadzą już od dłuższego czasu oraz obejrzenia lekcji prowadzonych dwujęzycznie w warszawskich szkołach.
Takie spotkania są okazją do wymiany doświadczeń wspierania się w docieraniu do materiałów dydaktycznych czy autorskich programów (na spotkaniu były stoiska dwóch największych wydawnictw językowych działających na polskim rynku – Oxford i Pearson).

Na spotkaniu byli przedstawiciele Instytutu Badań Edukacyjnych, którzy przedstawili statystyki aktualnych badań, przedstawiciele Uniwersytetu Warszawskiego, którzy rozpoczęli profesjonalne i jednolite kształcenie kadry dwujęzycznej, przedstawiciele Instytutu Francuskiego, ambasady Hiszpanii w Polsce, poprzez wideo połączenie Claire Selby z Londynu, którzy dzielili się doświadczeniami problemów edukacji językowej i dwujęzycznej w swoich krajach.

Wszyscy z nadzieją spoglądają w przyszłość dzieci i młodzieży kształconej dwujęzycznie i ich możliwości w międzynarodowym środowisku. Nowotarskie gimnazjum dopiero wchodzi do tej dwujęzycznej rodziny, ale już ma swój głos w sprawie jej przyszłości i niewykluczone, że niebawem, któryś z kolejnych zjazdów szkół dwujęzycznych odbędzie się w stolicy Podhala.

źródło: Małopolskie Centrum Edukacji
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij