"Zatopione krajobrazy" - wystawa w ZPO w Łapszach Niżnych (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.248 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
176 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
180 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 88 | 176 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 90 | 180 %
13.05.2016, 21:14 | czytano: 2040

"Zatopione krajobrazy" - wystawa w ZPO w Łapszach Niżnych (zdjęcia)

Domy, wiejskie dróżki i pola, kapliczki, Niedzicki Zamek dumnie stojący na skale, flisacy na rzece pod zamkiem, ludzie pracujący na polach w Dolinie Dunajca, zwyczajne, wiejskie, dawne życie, a wszystko na czarno-białych fotografiach nieistniejących już wsi: Starych Maniów, Starego Czorsztyna i osiedla byłych żeglarzy pod zamkiem w Niedzicy. Zobaczyć można to było na wystawie „Zatopione krajobrazy” otwartej w Zespole Placówek Oświatowych w Łapszach Niżnych.

arch. szkoły
arch. szkoły
Unikatowe fotografie Doliny Dunajca przed powstaniem ZEW w Niedzicy mają dziś historyczną wartość, bo tych miejsc nie pamięta już wielu z nas – można zapytać: To tak to wyglądało? Tak było naprawdę? Tam nie było jeziora? Nie było, było po prostu inaczej. A zobaczyliśmy to na zdjęciach dzięki ich autorowi, którym jest p. Kaj Romeyko – Hurko, fotografujący piękną Dolinę Dunajca w latach 1959 – 1994, przed powstaniem zapory by uchronić to, co istniało tam od zapomnienia, a dla przypomnienia nam dziś jak wyglądało to miejsce dawniej… „bo same miejsca budzą zachwyt i warto je poznać lub przypomnieć sobie”. Niezwykłe wrażenie zrobiły też zdjęcia p. Tadeusza Zabrzewskiego, które są swoistym połączeniem tych dawnych miejsc ze starych fotografii z tym, co jest teraz – technika i sztuka fotografii pozwalają patrzeć na przeszłość z teraźniejszości. Zapraszamy na wystawę - zobaczmy zatopione krajobrazy …

Wystawa została przygotowana przez łapszańskie gimnazjum we współpracy z autorem zdjęć. Prezentowana obecnie jest w budynku szkoły, od 20 czerwca będzie można ją obejrzeć w Turbince w ZEW w Niedzicy, a od 23 lipca do 17 sierpnia w niedzickim zamku.

Więcej zdjęć p. Kaj Romeyko – Hurko możemy zobaczyć na stronie: www.dawnekrajobrazy.lapszenizne.pl.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas