Poniedziałek, 17 luty 2020, Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Rain
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 61
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
24.03.2017, 13:10 | czytano: 691

II miejsce w finale konkursu „Śladami żołnierzy wyklętych"... zajął uczeń Goszczyńskiego

arch. szkoły

W Oświęcimiu odbył się finał IV edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami żołnierzy wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki i Danuta Siedzikówna ps. „Inka” w panteonie polskiej historii”. Już po raz kolejny uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poświęcili mnóstwo czasu na przygotowanie się do zmagań z wiedzy o Witoldzie Pileckim, żołnierzach wyklętych, II wojnie światowej oraz początkach władzy ludowej w Polsce.

W styczniu br. w eliminacjach szkolnych wystartowało dwóch uczniów I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu: Arkadiusz Guzik (1D) oraz Marcin Lenart (2G). Obaj uzyskali świetnie wyniki i dostali się do finału w Oświęcimiu. Tam czekała na nich rywalizacja z 20 finalistami z całej Małopolski. Pierwszy etap finału polegał na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę uczestników. Do ścisłego finału awansować mogło tylko pięcioro najlepszych uczniów.

Najlepszym w tej części konkursu okazał się Arek Guzik, który uzyskał aż 28 punktów! Tuż za nim, na drugim miejscu znalazł się Marcin Lenart, który zdobył 27 punktów. Ostateczna rozgrywka miała wyłonić najlepszego z najlepszych, a jej formuła przypominała popularny program „Jeden z dziesięciu”. Trzeba przyznać, że mieliśmy nie tylko nadzieję na zwycięstwo ucznia z Goszcza, ale nawet na dwa najlepsze miejsca w całej rywalizacji. Arek i Marcin przeszli jak burza przez poprzednie etapy, więc dlaczego by nie? :) Ostatecznie, po niesamowitej rywalizacji i arcytrudnych pytaniach, Arek był drugi, a Marcin czwarty!

Goszczyński uczestniczył w konkursie już po raz trzeci. „Trzeba przyznać, że poziom konkursu jest naprawdę bardzo wysoki i nagrody ciekawe. Obdarowani sprzętem audio, powerbankami, książkami, grami, słodyczami, z 2 i 4. miejscem, zwycięzcy wracali do Nowego Targu z uśmiechami na twarzach, chociaż pozostał mały niedosyt. Na szczęście, następna edycja już za rok, a wtedy kto wie… ? „ - mówi mgr Łukasz Szajnowski, nauczyciel historii, opiekun uczniów.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
kibic17:50, 25 marca 2017
Brawo, brawo chłopaki. Poziom wiedzy imponujący. Gratulacje. ????????????????????????
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij