Czwartek, 20 czerwiec 2019, Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clear
21°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
06.01.2019, 14:03 | czytano: 626

Małopolski Kurator Oświaty w Lipnicy Wielkiej- Przywarówce

Spotkanie świąteczno - noworoczne w Szkole Podstawowej nr 4 im. dra Emila Kowalczyka zaszczyciła swą obecnością Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty.

W zasypanej śniegiem Przywarówce rozbrzmiewały tego dnia pastorałki i kolędy, którym towarzyszyła muzyka w wykonaniu dzieci i młodzieży. Działający przy szkole zespół regionalny „Orawianie” im. Heródka zaprezentował lipnickie kolędowanie z szopką z okresu dwudziestolecia międzywojennego.

Zabierając głos, Kurator Barbara Nowak zwróciła uwagę na ogromną rolę dorobku kulturowego małej ojczyzny w procesie wychowywania i kształcenia dzieci, nawiązując również do stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Doceniała ponadto talent, pracowitość i autentyzm „młodych artystów” spod Babiej Góry. Szkoła Podstawowa nr 4 dzieliła się tego dnia radością i nadzieją na szczęśliwy Nowy Rok również z Mateuszem Lichosytem - wójtem Gminy Lipnica Wielka, Andrzejem Karkoszką przewodniczącym Rady Gminy, a także rodzicami, dziadkami uczniów i przyjaciółmi szkoły.

źródło: szkoła
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij