Nowatorskie projekty w II LO w Nowym Targu (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Rabka Zdrój
Clouds
20°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
20°
Wiatr: 10.872 km/h Wilgotność: 85 %
Rain
14°
Wiatr: 12.384 km/h Wilgotność: 59 %
Rain
20°
Wiatr: 12.492 km/h Wilgotność: 53 %
Rain
24°
Wiatr: 15.156 km/h Wilgotność: 53 %
Rain
13°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
15.02.2019, 15:14 | czytano: 2147

Nowatorskie projekty w II LO w Nowym Targu (zdjęcia)

II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu od 2013 roku współpracuje z Instytutem Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. W ramach współpracy licealiści biorą udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników uczelni.

arch. szkoły
arch. szkoły
Młodzi adepci sztuki dziennikarskiej rozwijają swoje zainteresowania pod okiem specjalistów. Mogą poznawać kulisy tej profesji, spróbować swoich sił podczas zajęć praktycznych prowadzonych w akademickiej rozgłośni radiowej lub studiu telewizyjnym przy ulicy Franciszkańskiej.

To jedna z szeregu możliwości, z jakich korzystają licealiści o zainteresowaniach dziennikarskich, literackich i artystycznych. Spośród wielu innych można jeszcze wymienić te najbardziej spektakularne: Booktrailer Film Festival – międzynarodowy konkurs filmów promujących czytelnictwo przygotowanych przez młodych ludzi (szkoła jest organizatorem i koordynatorem ogólnopolskiej edycji tego konkursu) oraz projekt „ART TЯA: From ART TЯAilers towards new skills and competences, more responsive to the labour market and the knowledge-based society needs” skupiony na rozwoju zainteresowań dziedzictwem kulturowym realizowany w ramach programu Erasmus + we współpracy ze szkołami średnimi z Austrii, Bułgarii, Francji i Włoch.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
3 zmarnowane lata14:50, 19 lutego 2019
No i to jest szkoła!! Coś dla uczniów w końcu! Uczniowie w Goszczyńskim mają dosyć słuchania o maturze. II LO stara się zrobić dla uczniów coś więcej niż tylko pozostawić po sobie "MATURA W ŻYCIU NAJWAŻNIEJSZA". Jestem kilka lat po maturze i jestem wkurzony, że wybrałem Goszczyński, brak kół do rozwijania pasji i brak zainteresowania ze strony nauczycieli. Przyjść "odbębnić" zajęcia i do domu. Jedyne co mi pozostało po Goszczu, to papier z szafie, którego nigdy w życiu nie wyciągnąłem.
Nie pozdrawiam.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas