Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 55
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
18.03.2019, 21:09 | czytano: 1029

XIII Festiwal Nauki w Metalce (zdjęcia)

NOWY TARG. W Zespole Szkół Technicznych i Placówek już po raz 13. i to dodatkowo 13.03.2019 roku uczniowie, pod kierunkiem dwudziestu nauczycieli, przygotowali Festiwal Nauki. Efekty ich zaangażowania mogło ocenić prawie tysiąc uczestników imprezy, w tym najmłodsi uczniowie ze szkół podstawowych: nr 2 i 11 z Nowego Targu, Waksmundu, Cichego i Krauszowa.

Zgodnie z tradycją Festiwal był podzielony na kilka segmentów, do których zaliczały się: interaktywna wystawa projektów, warsztaty doświadczeń chemicznych, warsztaty antysmogowe, warsztaty literackie, a także gry i konkursy: Maraton Naukowy, Trafiona Dziesiątka, Zjawiska Fizyczne w Obiektywie, Turniej szachowy i Chłopska Szkoła Biznesu. W tym roku bogactwo różnorodności stanowisk było wyjątkowe. Można było m.in. uczestniczyć w doświadczeniach fizycznych i chemicznych, zmienić koło w samochodzie na warsztatach mechanicznych, sprawdzić, jak działa silnik elektryczny i spalinowy, wybudować piramidę na zajęciach budowlanych, nauczyć się odróżniać fałszywy banknot od prawdziwego, przymierzyć mundur wojskowy, pobawić się w „Mądrą sowę” na warsztatach w pracowni architektury krajobrazu, wykonać pomiary geodezyjne, a nawet „popracować” na frezarce i obrabiarce cyfrowej, dowiedzieć się, jak stworzyć sieć elektryczną czy wykonać lapbook w szkolnej bibliotece. Uczniowie Metalki pokazywali młodszym kolegom, jakie zastosowanie ma matematyka w sztuce „iluzji karcianej”, a na stanowisku poświęconym ochronie środowiska mogli dowiedzieć się, ile zużywamy wody przy wytwarzaniu choćby tak powszechnych hamburgerów. Ostatnie stanowisko z tej bogatej wystawy projektów, dotyczyło cyberbezpieczeństwa.

Ważnym elementem Festiwalu Nauki były konkursy i turnieje: „Zjawiska fizyczne w obiektywie”, Turniej szachowy oraz gra ekonomiczna „Chłopska szkoła biznesu”. Konkursem, który połączył różne dziedziny nauki był „Maraton naukowy” organizowany już po raz szósty przy współudziale Nowotarskich Gier Terenowych.

Kolejnym, już stałym punktem święta nauki, stały się warsztaty antysmogowe, przygotowane i przeprowadzane przez Nowotarski Alert Antysmogowy, a w tym roku w akcji wzięli również udział przedstawiciele Urzędu Miasta w Nowym Targu.

Nauka przez doświadczanie to najprzyjemniejszy i najskuteczniejszy sposób na zdobywanie wiedzy. Dowodem na to jest uśmiech na twarzach uczestników 13. Festiwalu Nauki w Metalce.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Rodzic07:18, 19 marca 2019
Brawo Wy!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij