Czwartek, 13 sierpień 2020, Imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza
Jabłonka i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
17°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 88
Clouds
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clear
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.09.2019, 14:51 | czytano: 508

VI Rajd im. bł. ks. Stanka - po Magurze Spiskiej (zdjęcia)

arch. szkoły

Modlitwa przy kapliczce Matki Bożej Częstochowskiej w Łapszance była punktem początkowym VI Rajdu im. Bł. Ks. Józefa Stanka – patrona szkoły podstawowej w Łapszach Niżnych. Swoją wędrówkę niebieskim szlakiem turystycznym Łapszanka-Kacwin przez Magurę Spiską rozpoczęli 25 września uczniowie starszych klas szkół podstawowych gminy Łapsze Niżne.

Dźwięk dzwonu rozpoczął start. Potem idąc grzbietem Magury Spiskiej wzdłuż szlaku podziwiać można było: zachmurzone nieco Tatry, dzikie ostępy Lasów Państwowych, piękne wiekowe buki w rezerwacie Niebiska Dolina, a dalej schodząc już w kierunku Kacwina oglądać można było rozległą panoramę tej wyjątkowej miejscowości i ozdabiających ją gór. Jako, że jesień nastała od kilku dni i pogoda była typowo jesienna z mgłą i bardziej zachmurzonym niebem, po drodze nazbierać można było mnóstwo grzybów. Warunki jesienne - błotniste kałuże utrudniały wędrowanie, ale to w końcu rajd – nie może być łatwo. Na pewno wszyscy zgodzą się, że wszystkim uczestnikom wyprawy patronował z góry sam Błogosławiony – pomimo wczesnorannego deszczyku, w czasie rajdu nie spadła już ani kropla deszczu.

Trud spory, buty i ubranie zabłocone, nogi zmęczone, ale wysiłek z takim patronem i modlitwa za jego wstawiennictwem wielkie. Przy kapliczce bł. ks. J. Stanka w Kacwinie wędrówkę zakończono wspólną modlitwą. Na zmęczonych i głodnych czekało ognisko i chwila odpoczynku, a potem już autobusami wszyscy wrócili do domów. W tym samym czasie najmłodsi uczniowie łapszańskiej szkoły (kl 0-IV) pozostali w swej miejscowości by szukać skarbu wg questu: "Spacer z Błogosławionym po Łapszach". Oczywiście skarb został znaleziony i na jego znalazców czekało ognisko przy Ośrodku Pijarskim przy parafii.

"Dziękujemy wszystkim za udział, podjęcie trudu i obecność. Szczególnie dziękujemy szkole Podstawowej w Kacwinie za gościnność i pomoc organizacyjną. Dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły i całej jej społeczności, dziękujemy naszemu katechecie ks. Łukaszowi za prowadzenie nabożeństwa i modlitwy. Wszystkim szkołom naszej okolicy, ich nauczycielom i dyrekcjom dziękujemy za współpracę i udział w tegorocznym rajdzie. Mamy nadzieję, że organizując rajd nie tylko przybliżamy wszystkim osobę błogosławionego Spiszaka, ale i zachęcamy do poznawania naszego pięknego regionu i wędrowania jego szlakami. Jak każdemu takiemu wydarzeniu od kilku lat przyświecają słowa samego patrona naszej szkoły „Nie lękajcie się, bo jednak wasze będzie zwycięstwo ...". Pozostańmy wierni tym słowom przez cały przyszły czas, by znów razem spotkać się za rok na kolejnym VII Rajdzie im. bł. Ks. Józefa Stanka." - piszą w podsumowaniu organizatorzy.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij