Poniedziałek, 25 maj 2020, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 81
Clouds
10°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 85
Rain
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.09.2019, 11:57 | czytano: 610

Dla mundurowej młodzieży – policja w atrakcyjnej pigułce

arch. szkoły

Kadeci z Prywatnych Szkół im. prof. Venuleta mieli kolejną wspaniałą okazję, by – zarówno „od kuchni”, jak i od efektownej strony - poznać pracę Policji. Były nią II Małopolskie Spotkania z Mundurem – Policja 2019.

Ten dzień otwarty, połączony z uroczystym apelem, podczas którego, w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinspektora dr Krzysztofa Pobuty, odbyło się ślubowanie nowoprzyjętych 52 policjantów (w tej liczbie 7 kobiet) - organizował Oddział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Świeżo upieczone siły policyjne wkrótce wyjadą na półroczne szkolenie podstawowe do jednej ze szkół na terenie kraju. Natomiast siedziba Oddziału Prewencji i jej teren tego dnia zamieniły się w pełną atrakcji przestrzeń. Młodzież, nauczyciele oraz zaproszeni goście mogli tam do woli korzystać z oferty najbardziej interesujących ich stoisk tematycznych.

W specjalnie utworzonym na tę okoliczność „miasteczku policyjnym” na przybyłych czekały pokazy oraz ciekawe prelekcje. Główne atrakcje to m.in. ekspozycja floty policyjnego sprzętu transportowego oraz sprzętu, uzbrojenia i wyposażenia. Przy stanowisku Wydziału Ruchu Drogowego młodzież mogła oglądać np. symulację wypadku drogowego oraz obserwować, jak wygląda prawidłowe zabezpieczenie miejsca, a także poprawne udzielanie pierwszej pomocy.

Małopolscy policjanci ruchu drogowego, którzy zdobyli pierwsze miejsce w tegorocznym ogólnopolskim konkursie „Policjant Ruchu Drogowego”, przeprowadzili mistrzowski pokaz jazdy motocyklowej.

Licznie odwiedzane stanowisko Sekcji Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie służyło szczegółowymi informacjami na temat rekrutacji do służby. Nie zabrakło również wykładów na temat uzależnień oraz cyberzagrożeń - kierowanych zarówno do uczniów, jak i do nauczycieli.

Małopolskie Spotkania z Mundurem były też sposobnością do poznania historii Policji Państwowej w okresie międzywojennym. Chętnych do zwiedzenia wystawy zdjęć ciekawymi opowieściami raczyli funkcjonariusze ubrani w repliki mundurów z tego okresu.

Wrażeń i zachęt do zasilenia policyjnych szeregów kolejny dzień spędzony w krakowskim Oddziale Prewencji dostarczył nowotarskim kadetom mnóstwo.

źródło: szkoła
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij