Czwartek, 12 grudzień 2019, Imieniny: Aleksandra, Adelajdy, Dagmary
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-3°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Mist
-3°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Clouds
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
06.10.2009, 15:31 | czytano: 650

Wnioski o dofinansowanie placów zabaw - tylko do 2 listopada

zdj. Zbigniew Krauzowicz

Do 2 listopada samorządy mogą przesyłać do wojewody wnioski szkół o dofinansowanie budowy placów zabaw i zakupu pomocy dydaktycznych, w ramach drugiej edycji programu rządowego „Radosna szkoła”. Z pierwszej - dotacje otrzyma 505 szkół z Małopolski.

W ramach programu szkoły mogą starać się o wsparcie finansowe na zakup pomocy dydaktycznych do miejsc zabaw wewnątrz szkoły (np. do świetlic) oraz na wyposażenie uczniowskiego placu zabaw. W pierwszej edycji ministerstwo przyznało Małopolsce 4 mln zł. Dzięki tej kwocie szkoły podstawowe jeszcze w tym roku zakupią pomoce dydaktyczne (np. piłki, tory przeszkód, klocki) do miejsc zabaw w budynkach.

Teraz o dotacje mogą starać się szkoły, które nie otrzymały dofinansowania w pierwszej edycji. Muszą one przesyłać wnioski o dofinansowanie do swoich organów prowadzących, a te z kolei do 2 listopada mają czas na przesłanie ich do wojewody.

Podstawowym kryterium wyboru szkół, które otrzymają dofinansowanie będzie liczba sześciolatków w pierwszych klasach. Pierwszeństwo przy przyznawaniu dotacji będą miały również szkoły z mniejszych miejscowości. Pod uwagę brane będzie ponadto wyposażenie, jakie szkoła już posiada. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej, w pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski o dofinansowanie miejsc zabaw. Szkoły, które z własnych środków zakupiły pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw lub zbudowały albo zmodernizowały place zabaw mogą starać się również o zwrot poniesionych kosztów.

Przypomnijmy, celem rządowego programu „Radosna szkoła” jest zapewnienie najmłodszym uczniom warunków do aktywności ruchowej w szkołach. Koszt całego programu wyniesie prawie 2,5 mld zł, z czego ponad 1,2 mld - pochodzić będzie z budżetu państwa, a ponad 1,1 mld - z budżetu gmin. W ramach programu szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia mogą starać się o dofinansowanie budowy placów zabaw oraz zakupu pomocy dydaktycznych (np. piłek, torów przeszkód, klocków) do miejsc zabaw w budynkach.

Miejsca zabaw, zgodnie z założeniami programu, powinny być wyposażone w pomoce dydaktyczne, dzięki którym uczniowie będą mogli brać udział w zajęciach ruchowych np. w piłki, materace, tory przeszkód i klocki. Wyposażenie świetlic powinno również spełniać funkcję edukacyjną, umożliwiającą uczniom rozwijanie własnych zainteresowań. Ta część projektu będzie w 100 procentach finansowana z budżetu państwa. Każda szkoła, w zależności od liczby uczniów w klasach 1-3, może otrzymać pomoc w wysokości 6 tys. zł. (do 69 uczniów) lub 12 tys. zł. (od 70 uczniów).

Budowa lub modernizacja placów zabaw będzie natomiast w połowie dofinansowywana z budżetu państwa, a w połowie przez organy prowadzące. Place powinny być przystosowane do prowadzenia różnych zajęć ruchowych z najmłodszymi uczniami oraz wyposażone w drabinki, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe oraz huśtawki. W tym przypadku pomoc z budżetu państwa, w zależności od liczby uczniów w klasach 1-3, wyniesie ponad 63 tys. zł. (do 69 uczniów) lub ponad 115 tys. zł. (od 70 uczniów).

p/

Więcej informacji dotyczących programu - na stronie www.radosnaszkola.men.gov.pl
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij