Goszczyński – szkołą partnerską Instytutu Goethego - podhale24.pl
Czwartek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Jabłonka
Clouds
11°
Wiatr: 7.632 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
11°
Wiatr: 11.34 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
12°
Wiatr: 9.144 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.92 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 11.844 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
04.03.2022, 10:34 | czytano: 1141

Goszczyński – szkołą partnerską Instytutu Goethego

Goethe-Institut jest instytutem kultury Republiki Federalnej Niemiec, działającym na całym świecie, promującym znajomość języka niemieckiego i wspierającym międzynarodową współpracę kulturalną.

arch. Podhale24
arch. Podhale24
I Liceum Ogólnokształcące im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu zostało niedawno wyróżnione i dołączyło do sieci szkół Deutsch Plus, stając się tym samym szkołą partnerską Instytutu Goethego, który oprócz działalności kulturalnej zajmuje się także promocją języka niemieckiego i w różnorodny sposób wspiera szkoły i nauczycieli w nauczaniu. Deutsch Plus jest jednym z wiodących projektów Instytutu – to program doskonalenia kompetencji zawodowych nauczycieli, który ma na celu podniesienie jakości zajęć języka niemieckiego w szkołach objętych patronatem, oferując również interesujące spotkania, warsztaty i projekty dla uczniów.

Głównymi celami projektu jest zaangażowanie dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i rodziców w działania na rzecz propagowania języka niemieckiego, stworzenie silnej sieci szkół, które oferują naukę tego języka w zwiększonym zakresie lub potrzebują wsparcia w prowadzeniu działań w tym kierunku. Ponadto Goethe-Institut jest ważnym partnerem, zapewniającym wysoki poziom kwalifikacji zawodowych nauczycieli, wspierającym aktywny udział uczniów ze wszystkich typów szkół w wydarzeniach (imprezach, konkursach, projektach) przygotowanych w ramach oferty Instytutu Goethego.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
3NT13:35, 4 marca 2022
Był niegdyś język niemiecki tzw. 'lingua franca' w całej Europie. Trwało to do 1939 roku. Po przegranej wojnie stopniowo cały świat odchodził od używania języka Goethego. Dzisiaj sami Niemcy w kontaktach z innymi kulturami preferują język angielski. Straszne konsekwencje wojny ciągną się do dzisiaj, a najtragiczniejsze w tym wszystkim jest to że przecież Niemcy są wspaniałymi ludźmi, ich kultura leży u podwalin współczesnej cywilizacji. Zdajemy sobie sprawę do czego zdolny jest każdy naród gdy na bezrobocie, kryzys, głód i biedę ktoś rzuci iskrę szowinizmu i rasizmu. To są zagrożenia uniwersalne stosujące się do każdego narodu, zawsze. Instytut ma wielką i potrzebną misję. Wszystkie ręce na pokład.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas