"Enjoy Reading" czyli IV edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego w języku angielskim (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Nowy Targ
Rain
15°
Wiatr: 6.372 km/h Wilgotność: 88 %
Rain
15°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 82 %
Rain
16°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
21°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
18°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
46 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 23 | 46 %
27.03.2022, 15:47 | czytano: 1640

"Enjoy Reading" czyli IV edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego w języku angielskim (zdjęcia)

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym we Frydmanie odbyła się czwarta edycja konkursu czytelniczego ,,Enjoy Reading". W tym roku w konkursie wzięli udział nie tylko uczniowie z Gminy Łapsze Niżne, ale również z Krościenka n/D oraz z gminy Nowy Targ, którą reprezentowała Szkoła Podstawowa w Szlembarku.

arch. szkoły
arch. szkoły
Aż 23 uczniów wraz z opiekunkami przybyło do frydmańskiej placówki, aby pochwalić się umiejętnościami i niemałą wiedzą z języka angielskiego.

Na podekscytowanych uczniów z klas 7-8 czekał niełatwy test, w którym uzyskać można było 100 punktów. Uczestnicy na dwa miesiące przed konkursem otrzymali do przeczytania dwa teksty. W tym roku był to fragment książki amerykańskiego pisarza Johna Grishama ,,Theodore Boone Kid Lawyer" oraz ciekawy artykuł prasowy dotyczący parków w Londynie. Oba teksty dostarczyły cennych i ciekawych informacji oraz zmotywowały uczestników do poszerzenia znajomości słownictwa. Nastolatkowie poznali przygody Theo - młodego chłopca zafascynowanego prawem oraz informacje i różne ciekawostki dotyczące aż 10 londyńskich parków. Na teście konkursowym odpowiadali na pytania dotyczące informacji z tych tekstów a także musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością słówek oraz gramatyki. Uczniowie z klas 8 mogli również sprawdzić swoją formę przed zbliżającym się egzaminem, ponieważ jedno zadanie było skonstruowane na wzór zadania egzaminacyjnego (cieszy fakt, że wszyscy w tym zadaniu zdobyli maksymalną liczbę punktów).

Po skończonej części pisemnej konkursu, opiekunki zajęły się sprawdzaniem prac, a wymęczeni uczestnicy udali się na poczęstunek. Zważywszy na liczbę uczestników i wysoki poziom prezentowanych umiejętności na ogłoszenie wyników trzeba było odrobinę poczekać.

Wyniki prezentowały się następująco:

1 miejsce: Kornelia Horniczak – SP Frydman – 92,5 pkt.
2 miejsce: Urszula Król – SP Łapsze Niżne – 89 pkt.
3 miejsce: Andżelika Gałowicz– SP Frydman – 86,5 pkt.
Wyróżnienia: Michał Skórnóg- SP Niedzica – 84,5 pkt., Magdalena Wójcik– SP Frydman – 79,5 pkt. Maciej Pierwoła - SP Niedzica – 74 pkt.

Po raz pierwszy w historii konkursu zwyciężyła uczennica ze Szkoły Podstawowej we Frydmanie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przypinki a zwycięzcy i wyróżnieni bardzo cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno- Przedszkolnego we Frydmanie.

Zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, tym bardziej, iż poziom uczestników z roku na rok jest coraz wyższy. Słowa wdzięczności kieruję również do opiekunów za pomoc w przygotowaniach do konkursu a także do uczniów z klasy 7, którzy pomagali w organizacji przebiegu wydarzenia.

Zostaje jeszcze tylko jedno: zaprosić wszystkich zainteresowanych na kolejną edycję.

See you next year!

Ewelina Jagieła- organizator konkursu, zdj. arch. szkoły
Reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Marcin09:18, 28 marca 2022
Pokłon przed wszystkimi uczestnikami konkursu, że znaleźli w sobie motywację do przygotowywania się! Gratulacje dla zwycięzców i wyróżnionych! Wyrazy uznania dla nauczycieli i organizatorów, że chciało im się zaangażować w organizację konkursu. Podziękowania dla podhale24.pl, że pisze o takich wydarzeniach - co motywuje młodzież do dalszej pracy. Właściwie to wszyscy powyżej wymienieni są wielkimi wygranymi - wszyscy wspólnie zapracowali na sukces w naszym regionie.
Podobno ZPO Niedzica w drużynowej klasyfikacji na I miejscu - gratulacje dla Konstruktorek sukcesu w ZPO Niedzica! Tak trzymać!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas