Filatelistyczne zmagania w Bańskiej Niżnej (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Jabłonka
Clouds
12°
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 92 %
Clear
12°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
12°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 90 %
Clear
13°
Wiatr: 2.304 km/h Wilgotność: 88 %
Clear
18°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
11°
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
04.04.2022, 22:36 | czytano: 1802

Filatelistyczne zmagania w Bańskiej Niżnej (zdjęcia)

W Szkole Podstawowej w Bańskiej Niżnej odbył się półfinał 60. Młodzieżowego Ogólnopolskiego Konkursu Filatelistycznego, zorganizowanego w tym roku pod hasłem „Iława w krainie Warmii i Mazur”. Swoją wiedzę filatelistyczną i tematyczną w trzech kategoriach wiekowych zaprezentowało 17 uczestników.

zdj. Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach
zdj. Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach
Po napisaniu dwóch testów 3 osoby z każdej grupy wiekowej zakwalifikowały się do drugiego etapu, w którym należało wykazać się umiejętnością pracy z katalogiem znaczków.

Nagrodzeni:
w kategorii klas I-V:
I miejsce – Gabriela Malacina z koła filatelistycznego w Bańskiej Niżnej,
II miejsce – ex aequo Oliwia Chowaniec z koła filatelistycznego w Waksmundzie i Justyna Hreśka z koła filatelistycznego w Bańskiej Niżnej.

w kategorii klas VI-VIII:
I miejsce – Łucja Cachro z koła filatelistycznego w Bańskiej Wyżnej,
II miejsce – Jakub Marusarz z koła filatelistycznego w Bańskiej Niżnej,
III miejsce – Łukasz Żukowski z koła filatelistycznego w Bańskiej Wyżnej.

w kategorii szkół ponadpodstawowych:
I miejsce – Alicja Żukowska z koła filatelistycznego w Bańskiej Wyżnej,
II miejsce – Marta Włodarczyk z koła filatelistycznego w Trzebini.

Zwycięzcy każdej grupy będą reprezentowali Małopolskę w finale konkursu, który odbędzie się w dniach od 16 do 19 czerwca 2022 roku w Iławie.

W trakcie uroczystości dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bańskiej Niżnej – Karol Słowakiewicz z kl. 1 i Maria Plewa z kl. 4 – odebrało wyróżnienia zdobyte w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Być jak Czesław Słania”, który upamiętniał wybitnego polskiego grawera, projektanta wielu znaczków pocztowych.

O tym, że „Znaczek uczy, kształci i zbliża narody” mogli przekonać się zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: Rafał Szkaradziński – wójt Gminy Szaflary, Iwona Gal – dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, ks. Krzysztof Matuszek – proboszcz parafii w Nowem Bystrem.

Do Bańskiej Niżnej przybyli również: Stanisław Mitkowski – prezes Małopolskiego Okręgu Polskiego Związku Filatelistów (PZF), Marian Kazieczko – wiceprezes Małopolskiego Okręgu PZF, Bogdan Stankowski – prezes koła PZF w Zakopanem, Ewa Hajnos – opiekun koła młodzieżowego w Bańskiej Wyżnej, Tadeusz Jahn – opiekun koła młodzieżowego w Waksmundzie, Marcin Włodarczyk – dyrektor Zespołu Szkół w Żarkach.

Z okazji półfinału konkursu Poczta Polska wydała kartkę oraz stempel okolicznościowy, które można było nabyć w szkole na specjalnym stoisku pocztowym.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego ważnego wydarzenia, oraz sponsorom, wśród których znaleźli się: Zarząd Okręgu Małopolskiego PZF, Poczta Polska, firma AND COMPUTERS z Nowego Targu, firma PAKFOL z Nowego Targu, Sklep u Stefka w Bańskiej Niżnej, Piekarnia Fąfrowicz w Szaflarach oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach.

Wszystkim uczestnikom gratuluję pasji, zaangażowania i wiedzy, a zwycięzcom życzę jak najwyższych miejsc w finale konkursu.

Jolanta Stolarczyk – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bańskiej Niżnej i opiekun koła młodzieżowego

zdj. Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas