Środa, 06 lipca
Imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny
Rabka Zdrój
Clouds
16°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
17°
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
18°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
05.05.2022, 10:39 | czytano: 946

Przedszkolaki z Kowańca z wizytą w strażackiej remizie OSP (zdjęcia)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka przedszkolaki z grup: „Jeżyki”, Misie” i „ Pracowite Pszczółki” wybrały się do remizy OSP w Nowym Targu.

Przed remizą czekali na dzieci ubrani w stroje strażackie panowie Paweł i Bartek.

Strażacy z zaangażowaniem zaprezentowali przedszkolakom wyposażenie wozu bojowego, a także sprzęty jakich używają podczas akcji ratunkowych. Dzieci miały okazję zwiedzić garaż oraz wyjątkowe pomieszczenie - izbę pamięci, gdzie znajdują się cenne pamiątki związane ze strażą OSP Nowy Targ - m.in. dawne umundurowanie, zabytkowe dokumenty, kolekcja samochodów strażackich, cenne pamiątki, puchary i medale za osiągnięcia straży.

Dzięki spotkaniu dzieci utrwaliły sobie numer do Straży Pożarnej 998 oraz numer alarmowy 112. Największą radość sprawił przedszkolakom pokaz gaszenia ognia z użyciem węża strażackiego. Na koniec spotkania strażacy poczęstowali dzieci słodkościami oraz podarowali książkę autorstwa R. Butschkow „ Mam przyjaciela strażaka”. Przedszkolaki w podziękowaniu za spotkanie wręczyły strażakom własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną.

"Druhom z OSP Nowy Targ bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i życzymy wszystkiego najlepszego oraz zawsze bezpiecznych powrotów z akcji" - napisano w podsumowaniu.

źródło: Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Nowym Targu
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas