Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 2.376 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
11°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 80 %
Jakość powietrza
30 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
09.05.2022, 15:01 | czytano: 449

Razem pilnujemy Polski - patriotyczna defilada w Krakowie z udziałem nowotarskich kadetów (zdjęcia)

NOWY TARG – KRAKÓW. Ok. dwóch tysięcy uczniów małopolskich szkół i klas mundurowych maszerowało ulicami Krakowa w defiladzie organizowanej przez Małopolskie Kuratorium Oświaty pod hasłem „Razem pilnujemy Polski”. W tej efektownej manifestacji patriotycznych uczuć nie mogło braknąć i nowotarskich kadetów z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży.

arch. szkoły
Ulicami Krakowa szła młodzież świadoma swoich obowiązków wobec Polski. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. o godz. 10.00, odprawionej przez biskupa Roberta Chrząszcza przy ołtarzu polowym, zbudowanym na zewnątrz Katedry Wawelskiej. W trakcie mszy uczniowie z PLO zostali wyróżnieni powierzeniem im czytania fragmentów listów apostolskich.

Po Mszy św. mundurowa młodzież, przy dźwiękach wojskowej orkiestry maszerującej na czele, zeszła ze Wzgórza Wawelskiego w ul. Grodzką i przedefilowała na Rynek, następnie ulicami Szewską, Podwale, Józefa Piłsudskiego, aleją 3 Maja - aż do Parku im. Henryka Jordana. Wzdłuż trasy przemarszu gromadzili się liczni obserwatorzy, a wśród nich najwięcej było uczniów krakowskich szkół.

Finał uroczystości odbył się w Parku Jordana – miejscu o tyle symbolicznym, że dzięki Towarzystwu Przyjaciół tego Parku stanęło tam 35 popiersi wielkich Polaków.

Po okolicznościowych przemówieniach uroczystość zakończył widowiskowy pokaz musztry paradnej w wykonaniu żołnierzy Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Na uczestników przemarszu czekała w parku wojskowa grochówka.

Tam również Wojsko, Policja, WOT i Strażacy zaprezentowali uczniom klas mundurowych swoje wyposażenie, specjalistyczne przyrządy i urządzenia służące do likwidacji wszelkiego rodzaju zagrożeń oraz park maszynowy, jakim dysponują poszczególne służby.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Harcerz21:02, 9 maja 2022
Bóg, Honor, Ojczyzna
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas