"Tydzień włoski" w Przedszkolu Lokomotywa w Nowym Targu (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 24 lutego
Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 8.928 km/h Wilgotność: 30 %
Clouds
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
Wiatr: 3.276 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
Wiatr: 7.812 km/h Wilgotność: 70 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
13.05.2022, 10:36 | czytano: 3367

"Tydzień włoski" w Przedszkolu Lokomotywa w Nowym Targu (zdjęcia)

NOWY TARG. - "Tydzień włoski" to projekt edukacyjny, w którym wybraliśmy się w „podróż do Włoch” - mówi Maria Leśniak, dyrektor Przedszkola "Lokomotywa".

zdj. Przedszkole Lokomotywa w Nowym Targu
zdj. Przedszkole Lokomotywa w Nowym Targu
Przedszkolaki mogły poznać kulturę i smaki Italii, nauczyły się także kilku zwrotów i piosenek w języku włoskim, poznały znane miejsca i zabytki tego pięknego kraju.

Kolejna atrakcją, która przybliżyła dzieciom włoską kuchnię była wizyta profesjonalisty - Fausto Tozzi, który prowadzi swoją pizzerię „Parmezzan” w Nowym Targu. Dzieci miały okazję przyjrzeć się procesowi przygotowania pizzy i spróbowania jej.

Pokaz odbył się w ogrodzie, a całemu wydarzeniu towarzyszyła wiosenna, słoneczna aura. Przedszkolaki poznały zawód gondoliera, pracującego w Wenecji, słuchały bajki włoskiego autora - Carla Collodi „Pinokio”.

- Tydzień dostarczył wielu miłych wrażeń. Wyprawa do Włoch okazała się dla dzieci bardzo ciekawym doświadczeniem - podkreśla dr Maria Leśniak .

opr.s/ zdj. Przedszkole Lokomotywa w Nowym Targu
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas