Wtorek, 23 lipiec 2019, Imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława
Jabłonka i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 77
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
05.12.2009, 11:01 | czytano: 1291

Festiwal Nauki w Zespole Szkół Technicznych (zdjęcia)

Fot. Archiwum szkoły

NOWY TARG. 4 grudnia odbył się w Zespole Szkół Technicznych pierwszy Festiwal Nauki w ramach projektu „Partnerzy w nauce”, realizowanego we współpracy z Uniwersytetem Śląskim.

Dyrektor ZST Ryszard Gruszka przedstawił główne zadania edukacyjne, skierowane na potrzeby uczniów - zajęcia pozalekcyjne, wycieczki i obozy naukowe.

Bezpośrednim celem spotkania była prezentacja sekcji, działających w projekcie. Przedstawiciele sekcji naukowo-technicznej, informatycznej oraz przedsiębiorczości nakreślili bardzo ciekawy plan pracy.

W ramach festiwalu miała też miejsce prelekcja dr. Zbigniewa Caputy, adiunkta Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego, pt. „Infrastruktura polskich baz polarnych - polskie badania polarne”. Wykład poświęcony był wyprawie polarnej Polskiej Akademii Nauk do stacji im. Henryka Arctowskiego, której zaproszony gość był uczestnikiem. W niezwykle interesujący sposób przedstawił on cele badań naukowych prowadzonych w Arktyce oraz codzienne życie uczestników wypraw, bogate w liczne przygody i niespodzianki.

jwp/

Zdjęcia: Archiwum szkoły

galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij