Chemicy z Goszczyńskiego zdobywają laury (zdjęcia) - podhale24.pl
Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Czarny Dunajec
Clouds
-3°
Wiatr: 8.748 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-2°
Wiatr: 9.612 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-2°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
-1°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-0°
Wiatr: 8.712 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-3°
Wiatr: 7.992 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
08.12.2022, 14:48 | czytano: 1895

Chemicy z Goszczyńskiego zdobywają laury (zdjęcia)

KRAKÓW/NOWY TARG. Na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się druga Uczniowska Konferencja Młodych Chemików pt. ,,Chemia - Energia – Środowisko”, w której wzięło udział ponad 40 szkół średnich z całej Polski. W tym roku szkolnym I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu reprezentowali uczniowie klasy 3E w składzie: Patrycja Jastrzębska, Dominik Plata oraz Jakub Polaczek pracujący pod opieką Anny Róg.

arch. szkoły
arch. szkoły
Uczniowie już w roku szkolnym 2021/2022 zaczęli przygotowywać swoją pracę badawczą przeglądając literaturę naukową i planując przebieg części doświadczalnej. We wrześniu 2022 r. przeprowadzili liczne badana próbek wody pobranych na terenie miasta Nowy Targ. Przygotowali pracę badawczą pt. „Badanie wybranych parametrów wód naturalnych na terenie miasta Nowy Targ z rzeki Czarny Dunajec oraz obszarów torfowiskowych rezerwatu Bór na Czerwonem”. Następnie komitet naukowy zapoznał się z przygotowanymi przez uczniów posterami i wyłonił 10 najlepszych prac spośród zgłoszeń z całej Polski.

Finaliści prezentowali swoje prace w dniu 2 grudnia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie klasy 3E znaleźli się w gronie finalistów. Publicznie przedstawili wyniki swoich badań a następnie odpowiadali na liczne pytania zadawane przez komitet naukowy oraz publiczność zgromadzoną w uniwersyteckiej auli.

Cała trójka uczniów Goszczyńskiego zaprezentowała szeroką wiedzę z zakresu chemii, przygotowywania próbek oraz metodyki badań, co zostało docenione przez komitet naukowy. Ogrom włożonych w badania pracy oraz rozległa wiedza zostały docenione. Uczniowie Goszczyńskiego zdobyli I miejsce na drugiej Uczniowskiej Konferencji Młodych Chemików pt. ,,Chemia - Energia – Środowisko”. W trakcie konferencji uczniowie mieli okazję zwiedzić Wydział Chemii UJ oraz wziąć udział w pokazie chemicznym pt. ,,Chemik na miejscu zbrodni”. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

źródło: szkoła, zdj. arch. szkoły
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas