Kadeckie zawody sportowe, czyli szusowanie na Długiej Polanie (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Nowy Targ
Clouds
19°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
17°
Wiatr: 2.7 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.644 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
20°
Wiatr: 2.052 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.388 km/h Wilgotność: 88 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
26 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
06.03.2023, 12:26 | czytano: 1483

Kadeckie zawody sportowe, czyli szusowanie na Długiej Polanie (zdjęcia)

NOWY TARG. Gdy zima powoli dobiega końca, przyszedł dzień, w którym kadeci odłożyli podręczniki i zeszyty na półkę. Po to, by ruszyć na stok Długiej Polany i stanąć do zawodów – na nartach i deskach snowboardowych.

arch. szkoły
arch. szkoły
Prócz kombinezonów, gogli i zjazdowego sprzętu – przed startem oczywiście założyli kaski. Rywalizacja w slalomie była zacięta. Gdy po wyczerpujących zjazdach zawodnicy łapali oddech, komisja sędziowska podsumowywała wyniki.

Oto one:
slalom na nartach open

I miejsce - Aleksandra Orawiec (klasa III)
II miejsce - Markus Malinowski (klasa IV)
III miejsce - Dawid Habura (klasa I)

slalom snowboard open
I miejsce - Jakub obrzut (klasa III)
II miejsce - Paweł Stołowski (klasa I)
III miejsce - Piotr Jankowski (klasa I).

Dyplomy oraz medale „ze szczerego złota, srebra i brązu” wręczyła pani dyrektor PLO, Sylwia Sawicka, również uczestnicząca w tych zmaganiach.

Oczywiście nie całe kadeckie bractwo jest na tyle wyposażone w sprzęt i wytrenowane, by mogło stanąć do zawodów. Druga część mundurowej młodzieży – korzystając z fachowych porad instruktora - mogła w tym czasie oswajać się z nartami lub deską na „oślej łączce” obok głównego stoku.

Zawody przyniosły wiele sportowych emocji, nie one jednak były najważniejsze. Oprócz medali, nagród, dyplomów, uścisków pani dyrektor – radość przyniosły kadetom integracja w plenerze, szansa wspólnego przebywania poza murami szkoły i lepszego poznania się. Uśmiechy zadowolenia były najlepszą oceną imprezy na Długiej Polanie. Apetyt na kolejne takie zawody rośnie.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas