Jaką drukarkę wybrać dla ucznia? Atramentową czy laserową? (art. sponsorowany) - podhale24.pl
Niedziela, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 9.972 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
Wiatr: 11.376 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
10°
Wiatr: 10.836 km/h Wilgotność: 55 %
Clouds
10°
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 51 %
Clouds
10°
Wiatr: 15.552 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
Wiatr: 11.196 km/h Wilgotność: 72 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
03.04.2023, 16:28 | czytano: 330

Jaką drukarkę wybrać dla ucznia? Atramentową czy laserową? (art. sponsorowany)

Notatki, materiały edukacyjne, raporty i dodatkowe pomoce dydaktyczne – uczniowie nie mają łatwego życia, a liczba zadań, sprawdzianów, kartkówek i innych metod weryfikujących ich wiedzę, jest naprawdę spora. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym codzienne wykonywanie obowiązków będzie zdecydowanie łatwiejsze, a jednym z przydatnych narzędzi jest urządzenie drukujące. Na rynku są dostępne dwa modele: drukarki atramentowe oraz drukarki laserowe i w tym artykule pomożemy Ci podjąć decyzję, która drukarka będzie lepsza dla ucznia. Jeżeli interesuje Cię ten temat, to koniecznie przeczytaj cały tekst!

Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przed zakupem urządzenia drukującego?


Pierwszym ważnym czynnikiem, nad którym należy się zastanowić, zanim dokonamy zakupu konkretnej drukarki, jest typ druku, który oferuje. Wyróżniamy dwa: tryb monochromatyczny, który pozwala na drukowanie w czerni i bieli oraz tryb kolorowy, który świetnie sprawdzi się do przygotowywania grafik, wykresów i innych materiałów. W przypadku uczniów warto postawić na urządzenie, które drukuje w kolorze. Będzie to niewątpliwe ułatwienie podczas przygotowywania kolorowych notatek czy drukowania elementów graficznych, które następnie mogą być wykorzystywane do przygotowywania projektów. Drukowanie w kolorze generują oczywiście dodatkowe koszty, więc jeśli nie masz dużego budżetu, to klasyczny sprzęt monochromatycznym również będzie dobrą opcją. 
Innym istotnym parametrem jest szybkość wydruku. Jeżeli notatki i materiały edukacyjne, które przygotowuje uczeń, będą tylko drukowane, to warto postawić na szybki model, który drukuje w tempie kilkunastu stron w ciągu jednej minuty. Z kolei jeśli drukarka będzie wykorzystywana jako pomoc dodatkowa, to tempo druku nie jest aż tak istotne. 
Ostatnim aspektem jest rodzaj urządzenia. Wspominaliśmy, że do wyboru mamy laserówki oraz atramentówki. Poniżej przygotowaliśmy podsumowanie każdego modelu, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji. 

Dlaczego warto kupić drukarkę atramentową?


Przede wszystkim ze względu na fakt, że jest dużo tańsza w zakupie niż model laserowy. Warto jednak uważać i przed zakupem konkretnego modelu wziąć pod uwagę również cenę materiałów eksploatacyjnych, które będziesz musiał regularnie kupować. Producenci często stosują praktykę, że samo urządzenie jest bardzo tanie, natomiast późniejsza eksploatacja przekracza kwotę, którą wydaliśmy na zakup drukarki. Warto jednak poszukać i zrobić szczegółowy research, bo na rynku są dostępne modele w niższych cenach, których eksploatacja nie przyprawi Cię o zawrót głowy. 
Kolejną ważną zaletą drukarek atramentowych jest zdecydowanie jakość wydruków w kolorze, którą oferują te urządzenia. Przygotowywane zdjęcia, grafiki i inne kolorowe materiały są nasycone, bogate w szczegóły i zawsze wyglądają profesjonalnie. Druk w kolorze przy wykorzystaniu atramentówki jest znacznie tańszy niż druk przy użyciu sprzętu laserowego. 
Jeśli szukasz tuszu do drukarki kolorowej, zapraszamy do sklepu DoDrukarki.pl.

Dlaczego warto kupić drukarkę laserową?


Ze względu na oszczędność! Z pewnością wiele osób może to zdziwić, bo zakup drukarki laserowej nie należy do małych, natomiast materiały eksploatacyjnych do tych urządzeń są naprawdę tanie, a dodatkowo bardzo wydajne, co pozwala zminimalizować koszty druku. 
Co więcej, wydruki przygotowane przy wykorzystaniu sprzętu laserowego są bardzo trwałe i nie rozmazują się (czego nie można powiedzieć o drukarkach atramentowych), a dodatkowo są odporne na działanie wody oraz promieniowanie ultrafioletowe. Kolejną zaletą sprzętu laserowego jest fakt, że toner nigdy nie zasycha, a drukarka, która nie jest eksploatowana nawet przez kilka miesięcy, bez problemu po uruchomieniu może ponownie drukować. W przypadku drukarek atramentowych nie jest to tak oczywiste, gdyż tusze mają tendencję do zasychania, jeżeli przez dłuższy czas nie korzystamy z urządzenia. 
To, jaki model drukarki wybierzesz, jest uzależnione od Twoich preferencji. Jeżeli zależy Ci na kolorowych wydrukach, to postaw na sprzęt atramentowy. Jeżeli z kolei chcesz drukować dużo, a płacić niewiele, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w profesjonalną drukarkę laserową. 
Jeśli szukasz tonera do drukarki laserowej, zapraszamy do sklepu DoDrukarki.pl.
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas