A może… nad morze? Uczniowie Ekonomika na wycieczce do Trójmiasta (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
232 %
Nowy Targ
90 %
Zakopane
210 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 116 | 232 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Rabka-Zdrój
Dostateczna
PM 10: 105 | 210 %
20.10.2023, 18:48 | czytano: 1389

A może… nad morze? Uczniowie Ekonomika na wycieczce do Trójmiasta (zdjęcia)

NOWY TARG. Klasa 2TS Zespołu Szkół Ekonomicznych - w dniach 16-18 października udała się samolotem na wycieczkę do Trójmiasta. Podróż takim środkiem transportu dla niektórych była atrakcją samą w sobie, gdyż nie każdy do tej pory mógł z niej skorzystać. Lot odbył się spokojnie i bez żadnych komplikacji.

arch. szkoły
arch. szkoły
Oto ich relacja:

"Po dotarciu na miejsce, udaliśmy się do apartamentów w samym centrum Gdańska; tam spędziliśmy dwie noce. Drugiego dnia zwiedzaliśmy miasto wraz z przewodnikiem, który przekazał nam historię najważniejszych jego atrakcji: Bramy Wyżynnej, Fontanny Neptuna, Ratusza Głównego Miasta, Kościoła Mariackiego, Zbrojowni oraz Żurawia nad Motławą. Kolejnym punktem była wizyta w Muzeum II Wojny Światowej, przypomnieliśmy sobie, jakie były przyczyny, przebieg i skutki tej najtragiczniejszej wojny XX wieku. Następnie podczas rejsu statkiem dowiedzieliśmy się wiele informacji na temat budowli w Gdańsku. Po dotarciu na Półwysep Westerplatte, poznaliśmy historię pierwszych dni wojny oraz oddaliśmy hołd wszystkim, którzy zginęli broniąc naszej ojczyzny. Stamtąd wróciliśmy do naszych apartamentów autobusem, gdyż po pokonaniu niemal 20km pieszo, nogi odmówiły nam posłuszeństwa.

Trzeci dzień wycieczki również był bardzo intensywny. Po śniadaniu zobaczyliśmy wyjątkowy kościół św. Brygidy z bursztynowym ołtarzem, następnie udaliśmy się do Europejskiego Centrum Solidarności, gdzie wystawa przypomniała nam o sile jedności i determinacji ludzi w dążeniu do lepszej przyszłości. Stamtąd pociągiem udaliśmy się do Gdyni, aby w Muzeum Emigracji prześledzić tułaczkę Polaków od czasów zaborów po współczesny okres. Ostatnim punktem wycieczki był Sopot i spacer po Monciaku- najsłynniejszym miejskim deptaku oraz podziwialiśmy zachód słońca na najdłuższym molo w Europie. Na koniec dnia, czekając na samolot powrotny do Krakowa, pomimo zmęczenia, chłopcy w terminalu lotniczym rozegrali mecz siatkówki. Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń, po północy wróciliśmy do domu, robiąc plany na kolejną wycieczkę."

źródło' szkoła
Reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas