Magia Świąt ożywa na scenie czyli przedstawienia jasełkowe SP Krauszów (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 29 lutego
Imieniny:
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
170 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
170 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Umiarkowana
PM 10: 85 | 170 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 85 | 170 %
04.02.2024, 14:22 | czytano: 881

Magia Świąt ożywa na scenie czyli przedstawienia jasełkowe SP Krauszów (zdjęcia)

Kultywując wieloletnią tradycję, w miniony weekend Szkoła Podstawowa w Krauszowie przedstawiła jasełka pozwalając widzom zanurzyć się jeszcze na chwilę w magiczną atmosferę Bożego Narodzenia.

arch. szkoły
arch. szkoły
To niezwykłe wydarzenie było nie tylko okazją do zjednoczenia społeczności Krauszowa i Długopola, ale także manifestacją talentu i zaangażowania uczniów, nauczycieli i rodziców naszej szkoły.

Za scenariusz i reżyserię przedstawienia odpowiedzialna była pani Renata Lipkowska, kolędy i pastorałki wyśpiewane przez chórek szkolny oraz solistów były dziełem pani Celiny Błaszczyk. Dodatkowo góralska kapela dziecięco-młodzieżowa pana Włodka Majerskiego dostarczyła niepowtarzalnej oprawy muzycznej. O całą stronę techniczną jasełek zadbał pan Andrzej Marek.

Przedstawienie jasełkowe nie tylko poruszyło serca widzów, ale także przypomniało o istotnych wartościach, które czasem zatracamy w biegu współczesnego życia, a które należy przywoływać w każdej nadarzającej się chwili.

Wytężona praca wszystkich zaangażowanych osób sprawiła, że każdy element spektaklu był dopracowany, co zaowocowało niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich gości, wśród których dostrzec można było między innymi: wicewójta Gminy Nowy Targ, p. Wiesława Parzygnata, radną powiatową p. Józefę Guziak, p. Beatę Szewczyk – sekretarza Gminy Nowy Targ, księdza proboszcza parafii w Ludźmierzu - ks. Macieja Ścibora wraz z ks. Piotrem, siostry Urszulanki, panią prezes Związku Podhalan oddział Ludźmierz – p. Barbarę Kwak, sołtysów obu wsi p. Stanisława Kalatę i p. Andrzeja Bobka, poetów i artystów – p. Wandę Szado-Kudasik, p. dr Annę Mlekodaj, p. Krzysztofa Kokota, p. M. Kudasika, p. prof. Annę Baran, p. Aleksanda Majerskiego.

Także panie z KGW z Długopola zachwyciły i rozbawiły zgromadzoną publiczność swoim skeczem „Góralskie Spa”. Widownia doceniła talent aktorski i poczucie humoru pań nagradzając występ gromkimi brawami.

Po zakończeniu części artystycznej, zebrana społeczność zasiadła do wspólnego poczęstunku, przygotowanego staraniem Rady Rodziców. Chwile rozmów i dzielenia się wrażeniami okazały się równie istotne, co same przedstawienia.
Nie tylko remiza w Krauszowie była świadkiem magii świątecznego przedstawienia. W niedzielę 28.01 uczniowie wraz z nauczycielami udali się do Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół” w Ludźmierzu, gdzie na zaproszenie Związku Podhalan, wystawili jasełka dla zgromadzonych widzów, które były niejako preludium do opłatka wszystkich grup działających przy ludźmierskiej parafii.

Jasełka przygotowane przez naszą Szkołę to nie zwykły spektakl, ale także wyjątkowa okazja do zjednoczenia miejscowej społeczności, która cały rok czeka na takie świąteczne spotkanie.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas