"Enjoy Reading", czyli VI edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego w języku angielskim (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida
Jabłonka
Clouds
20°
Wiatr: 12.852 km/h Wilgotność: 80 %
-
brak pomiaru
Clouds
20°
Wiatr: 13.788 km/h Wilgotność: 75 %
Rain
10°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
19°
Wiatr: 9.504 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
44 %
Zakopane
50 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
29.03.2024, 17:20 | czytano: 1530

"Enjoy Reading", czyli VI edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczego w języku angielskim (zdjęcia)

25 marca 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Frydmanie odbyła się szósta już edycja konkursu czytelniczego "Enjoy Reading".

zdj. organizatora
zdj. organizatora
W tym roku w konkursie wzięli udział nie tylko uczniowie z Gminy Łapsze Niżne, ale również z Krościenka n/D oraz z gminy Nowy Targ, którą reprezentowała Szkoła Podstawowa w Dursztynie. Aż 28 uczniów wraz z opiekunkami przybyło do frydmańskiej placówki, aby pochwalić się umiejętnościami i niemałą wiedzą z języka angielskiego.

Na podekscytowanych uczniów z klas 6-8 czekał niełatwy test, w którym uzyskać można było 100 punktów. Uczestnicy na dwa miesiące przed konkursem otrzymali do przeczytania dwa teksty. W tym roku był to fragment książki brytyjskiej autorki Frances Hodgson Burnett, ,,The Secret Garden" oraz artykuł prasowy dotyczący mało znanej wyspy Iona, znajdującej się u południowych wybrzeży Szkocji. Oba teksty dostarczyły cennych i ciekawych informacji oraz zmotywowały uczestników do poszerzenia znajomości słownictwa. Nastolatkowie poznali historię Mary, która z powodu epidemii cholery traci rodziców, a następnie udaje się w podróż do posiadłości swojego wujka, by tam przeżyć niezwykłą przygodę. Historia Mary Lennox pokazu­e, że można się zmienić, niezależnie od tego, jacy byliśmy w przeszłości. Dziewczynka rozkwitła podobnie jak tajemniczy ogród, który również przez lata był zaniedbywany.

Na teście konkursowym uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące znajomości tekstów a także musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością słówek i gramatyki. Uczniowie z klas 8 mogli również sprawdzić swoją formę przed zbliżającym się egzaminem, ponieważ kilka zadań było skonstruowanych na wzór zadań egzaminacyjnych.

Po pisemnej części konkursu komisja zajęła się sprawdzaniem prac, a wymęczeni uczestnicy udali się na poczęstunek. Zważywszy na liczbę uczestników i wysoki poziom prezentowanych umiejętności na ogłoszenie wyników trzeba było odrobinę poczekać.

Z niesamowitą przyjemnością nauczycielkom przyszło ogłosić wyniki, a prezentowały się one następująco:
1 miejsce: Paweł Bigos – SP Kacwin – 95 pkt.
2 miejsce: Justyna Bogacz– SP Kacwin– 87 pkt.
3 miejsce: Zofia Sołtys SP Kacwin – 78,5 pkt.
Wyróżnienia: Zuzanna Trybunia- SP Niedzica – 77 pkt., Sara Kumar SP Kacwin – 77,5 pkt., Mateusz Więcaszek - SP Łapsze Niżne – 75,5 pkt.

W tym roku została również przyznana nagroda i dyplom dla szkoły, która zdobyła najwięcej punktów jako drużyna. Oczywiście, patrząc na wyniki poszczególnych uczniów to zwycięska szkoła mogła być tylko jedna - SP Kacwin. Serdecznie gratulujemy świetnych wyników.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz przypinki a zwycięzcy i wyróżnieni cenne nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców Zespołu Szkolno- Przedszkolnego we Frydmanie.

Zarówno zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, tym bardziej iż poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy.

Słowa wdzięczności kieruję również do nauczycieli anglistów z przybyłych szkół za przygotowanie swoich uczniów do konkursu i przyjazd do Frydmana.

Dziękuję również uczniom z klasy 7, którzy pomagali w organizacji przebiegu wydarzenia.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych na kolejną edycję. See you next year!

Ewelina Jagieła- organizator i pomysłodawca konkursu
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas