Walka do samego końca- sukces uczennic z I Liceum Ogólnokształcące im. Goszczyńskiego na X Edycji Olimpiady ZUS - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Rabka Zdrój
Rain
15°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
15°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 80 %
Rain
15°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
16°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
22°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
54 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
22.04.2024, 11:27 | czytano: 856

Walka do samego końca- sukces uczennic z I Liceum Ogólnokształcące im. Goszczyńskiego na X Edycji Olimpiady ZUS

18 kwietnia odbyła się wyjątkowa, jubileuszowa X edycja Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

Tego dnia centrala ZUS stała się areną dla intelektualnych zmagań najlepszych z najlepszych w dziedzinie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

Wśród finalistów znalazły się uczennice z Nowego Targu: Patrycja Olesińska, Izabela Górecka, Agnieszka Kapłoniak.
Dzielnie walcząc do samego końca zajęły 4 miejsce w Polsce odpowiadając na 30 trudnych pytań z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Aby dostać się do finału uczennice liceum musiały pokonać 21 zespołów z całej Małopolski i zajmując pierwsze miejsce dostały awans do finału olimpiady. Ich sukces to nie tylko prestiżowe tytuły, ale także konkretne korzyści edukacyjne.

Trzeba wspomnieć, ze w olimpiadzie udział wzięło ponad 36 tysięcy uczniów z całej Polski . W finale znaleźli się najlepsi z najlepszych.

Opiekunem uczennic była pani Magdalena Cyrwus-Wojtyczka.

Ogromne zainteresowanie, jakim cieszyła się Olimpiada świadczy o rosnącej świadomości młodych ludzi na temat znaczenia ubezpieczeń społecznych oraz ich wpływu na życie ekonomiczne każdego obywatela.

Podczas projektu nauczyciele i uczniowie są wspierani merytorycznie przez pracowników Oddziału ZUS w Nowym Sączu. W projekcie wykorzystywane są czytelne i atrakcyjne materiały edukacyjne: książki, prezentacje, mapy myśli, które ułatwiają zdobycie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych.

Koordynatorem projektu i opiekunem szkół na naszym terenie jest Anna Mieczkowska, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w oddziale ZUS w Nowym Sączu.

Kolejna edycja już w nowym roku szkolnym.

mat. nadesłany, s/
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas