Pożegnanie kadetów-maturzystów – z fantazją, humorem i łezką w oku (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Zakopane
Rain
12°
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
12°
Wiatr: 1.476 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.06 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
13°
Wiatr: 2.952 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 95 %
Rain
12°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
12 %
Nowy Targ
30 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
10.05.2024, 17:01 | czytano: 1231

Pożegnanie kadetów-maturzystów – z fantazją, humorem i łezką w oku (zdjęcia)

NOWY TARG. Teraz już wszyscy tegoroczni maturzyści mozolą się nad arkuszami zadań. Pożegnanie tych mundurowych, z Prywatnego LO dla Młodzieży, na pewno jednak zapadanie im w pamięć – kiedyś będą o nim opowiadać swoim dzieciom, wspominać z rozrzewnieniem i uśmiechem. Bo też oprawa uroczystości była wyjątkowa.

arch. szkoły
arch. szkoły
Pożegnanie odbyło się w sali gimnastycznej Miejskiej Hali Lodowej, z udziałem nie tylko dyrekcji Szkoły, grona pedagogicznego i pracowników, ale też burmistrza Grzegorza Watychy, komendantów powiatowych Policji i Straży Pożarnej, szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Targu. Gośćmi byli również rodzice maturzystów.

Po gratulacjach i życzeniach od dyrektor Sylwii Sawickiej oraz wychowawczyni Zofii Nieć, najlepsi absolwenci „mundurówki” odbierali świadectwa z wyróżnieniem. A byli to: Mateusz Trąbka, Aleksandra Orawiec, Anastazja Czubernat i Samanta Zachwieja. Cenne nagrody książkowe za godne reprezentowanie Szkoły w konkursach i olimpiadach międzyszkolnych otrzymali uczniowie, którzy wykazali się zdolnościami i zapałem do nadprogramowej pracy. Nie mniej godnie reprezentował placówkę – podczas państwowych i patriotycznych uroczystości - poczet sztandarowy. Cały jego skład został uhonorowany pamiątkowym zdjęciem w ramkach. Podziękowania składała Dyrekcja także rodzicom wzorowych absolwentów.

Sentymentalnym i melodyjnym repertuarem żegnał maturzystów szkolny chór pod kierunkiem i z gitarowym akompaniamentem Sylwii Basty. Sami maturzyści natomiast przygotowali tego roku, dla całej szkolnej społeczności, niespodziankę w formie teatralnej, kapitalnie i dowcipnie inscenizując lekcje poszczególnych przedmiotów. Podziwiając parodystyczne zdolności maturzystów-aktorów, nauczyciele - bohaterowie poszczególnych scenek – zanosili się od śmiechu.

Maturzyści z kolei mieli okazję, żeby się śmiać i rozczulać, oglądając prezent od nauczycieli, czyli filmową reminiscencję „Ananasy z IV klasy” z wydarzeń, które nadawały kolorytu tych kilku latom ich pobytu w szkole. Nie brakło i wierszowanej epistoły.

Nie spodziewali się natomiast maturzyści, co czeka ich w finale pożegnania, bo ten prezent zgotowała im dyrekcja wraz z kadetami młodszych roczników. Była to efektowna Gala Oskarowa z wręczaniem statuetek za „pierwszoplanowe role życia” – w eleganckich kreacjach, z gratulacjami, odczytywaniem nadanych tytułów.

Dużo działo się zatem w Hali Lodowej, ale i w murach szkoły czekało na absolwentów pożegnanie - tym razem słodkie. Wielki tort zdobiły emblematy Wojska Polskiego, Policji i Straży Pożarnej. Delektowanie się nim było ostatnią - przed emocjami maturalnych egzaminów – okazją do swobodnych pogwarek maturzystów i szkolnej kadry. Teraz już tylko – połamania piór!

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas